bugün

hollandanın en yetenekli ve siyahi futbolcularının anavatanı.kendi milli takımlarını kursalar dünyada baya iyi bir yere gelirler kanimca.

(bkz: pierre van hooijdonk)
(bkz: clarence seedorf)
dünya futboluna efsane futbolcular kazandıran ülkedir. bunlardan bazıları; frank rijkaard, van hooijdonk, kluivert, hasselbaink, melchiot, drenthe, davids, ruud gullit, de jong, engelaar, reiziger, ryan babel, seedorf, emanuelsen... kendi ülkerinde oynamış olsalardı futbola renk katan bir ülke izleyebilirdik.
edgar davids'in kökenlerinin dayandığı ülke.uzun yıllar hollanda'nın sömürgesinde kalmış olmasından dolayı bu ülkeden çıkan her yetenekli genç direkt hollanda'nın yolunu tutar.
Şeref yoksunu köpeklerin taşını, toprağını inansanini sömürdüğü zavallı bir g.amerika ülkesi.
amerika kıtasındaki tek ikö üyesi ülke.
güney amerika'nın ingiltere, fransa ve hollanda arasında üçe bölünerek sömürgeleştirilmiş guyana bölgesinden hollanda'nın elinde olan kısımın bağımsız devlet haline geldikten sonraki devlet adıdır. güney amerika'nın, nüfusu içinde oldukça yüksek oranda müslüman bulunması yönüyle dikkat çeken bir ülkesidir. bu nedenle bazı islam ülkeleri topluluklarında temsil de edilmektedir.
2010 verilerine göre topraklarının %94,6'sı ile ormanların ülke içinde en çok yer kapladığı ülkedir.
son nüfus sayımına göre yüzde 93.3 okur yazarlık oranına sahip olan ülke. kaynak
hollanda'nın sömürgesidir. lens buralıymış lan. evet.
yuzolcumune oranla %94.72 ile en fazla ormana sahip ulkeymis.
http://www.nationmaster.c...nment-forest-area-of-land
ruud gullit başka bir surinam asıllı hollandalı futbolcu.
hollanda'nın sömürgesi olan devlettir. pek çok kaynakta 'hollanda surinam'ı' olarak nitelendirilmektedir.
eredivisienin önemli bir kaynağı olan ülke.
isminde SaNKI iyelik eki bulunan ülke. SaNKI adı surina imiş de biz sahiplenip surinam yaşıyormuşuz gibi.

Bana Ne işte benim surinam bu benim surinam.
yüzölçümüne göre en fazla ormana sahip ülke. yüzölçümünün yaklaşık yüzde 95'i ormanlarla kaplıdır.