bugün

evimin önünde kablosunun olduğunu öğrendiğimde sevinçten köpeğimi öldürdüğüm, en yakın zamanda edineceğim internet hizmeti. 100mbps internet olanağı sunmaktadır. hesaplarıma göre 100mbps ile 600mb lık bir dosya internetten 60sn de falan iniyor. 50 de olabilir tabi bu. o civarda yani.
bu hafta itibariyle adil kullanım koşulları denen zımbırtıyı devreye sokmuşlardır. özellikle forumlarda, torrent sitelerinde 1-2 gündür konuları açılmaktadır. önceden olsa kesinlikle tavsiye ederdim ancak artık uzak durun diyorum. 20mbit interneti, 100gb downloadı aştığınız takdirde 1mbit'e kadar düşürecekler kısacası. 2 ay olmadı superonline'a geçeli ancak şimdiden pişmanım. ibneler limitsiz, istediğinizi şaapın diyip, adil kullanım koşullarını anlatmadan kakalamışlardı vaktinde. özet geçecek olursak;

sıçtığımızınresmidir.jpg
adana'ya bu yuzyilda gelmeyecek olan hizmet * hani olurda 2009 içinde gelirse birakin bu entry'i, gidip sunucunun harddiskini yerim.
en yüksek bağlantı artık 1000 mbps olan internet sağlayıcısı. fiyat olarak da geçirgenli yalnız. 12 ay boyunca üye olduğunuz takdirde üç ay boyunca sizden 499 tl talep eden sonraki aylar da aylık 999 tl talep eden oluşum. yuh diyorum yuh. bu fiyatları hangi aç gözlü aç boğazlı insan belirliyor arkadaş ya. aylık 1000 tl internet faturası mı olur. sıyırdınız mı oğlum japonya adalarında yaşar 90 gigabits internete 50 dolar öderim daha iyi.
sözlükte hakkında yazılanları okuduktan sonra salya sümük dolaşır oldum etrafta. ulan ben neden hala tt net zıkkımına mahkumum. eskişehir deyim. türkiye nin okuma-yazma oranı en yüksek kenti. al işte internetin asıl kullanıcısı bunlar. üstelik genç nüfus oranı da kallavi. buraya da gelsene artık koduum.

hadi lan gel lan. hadi bak.
ilk 2 ay 10 mbps kullanmamı sağlayarak hatlarını tehlikeye atmış şirket. ya benim gibi adama verilir mi bu internet hızı? hı?

ayrıca zamanlamasından dolayı kendilerini kutluyorum. 1 tb * hard disk aldığım güne denk getirdiler.

1 haftanın bilançosu ağır oldu; 200 e yakın film ve 50 ye yakın oyun indirdim. korsan tezgah açacak kıvama geldim. kendilerini öpücük yağmuruna tutmak istiyorum. çok memnun ettiler beni.
"sizin sitenize de fiber kablolar döşeyelim, altyapı kuralım böylece daha az paraya daha hızlı internet kullanın" önerileri, sitemizin yönetim kurulu tarafından reddedilen internet şeysi.

ulan babam ilk söylediğinde böyle böyle geldiler şu anda görüşüyorlar diye ne kadar sevinmiştim oysa ki.. neymiş, sitede inşaat olurmuş, yerler kazılırmış, gerek yokmuş.. kafam girsin böyle yönetim kuruluna, ttnet'in dandirik adsl hattına 49 lira vermeye devam..
hızla yaygınlaşan, türk telekom'u batırmasını istediğim ve yapacak gibi gözüken tellcom
hizmeti.o kadar hızlı yaygınlaşmaktadır ki öncelerde bahçeşehir ve ataşehir de başlayan hizmet 1 yıl içinde beylikdüzü ne kadar gelmiştir.
Bu hız ile 7-8 sn de bir dvdrip film indirilmesi mümkündür . Günümüzde 36 mpbs hıza sahip üniversite internetine sahip olanların : "offff yazık şu adsl abonelerine" , "baksana bir filmi 2 saatte indiriyor" , "benim internetim seninkinin 36 katı" gibisinden tt adsl abonelerine acınası laflar artık suya düştü dedirtecek olay .

Devir değişmiştir artık , devir adsl kullanıcılarının üniversite internetine sahip olan kullanıcılara laf atması devridir : "lan üniversitede kalıyorsun daha 36 mpbs internetin mi var?" , "lan benim internetim senin internetinin 3 katı" , "ben bir filmi 7 saniyede indiriyorum , sen kaç dakikada ?" ... Kısacası tebrik edilesi olaydır , her adsl kullanıcısının bu olayı incelemesi tavsiye olunur . Tebrikler tellcom ...
Alt yapısı çok yaygın olmadığı için birçok il ilçe semtte kullanılamayan internettir. Konya'nın göbeğinde oturuyorum lakin fiber alt yapı henüz yok. El mahkum göt gardiyan ttnet kullaniyoruz.

(bkz: kahrolası ttnet)
2. ayımı doldurmak üzereyken, şimdilik son derece memnun olduğum internet sağlayıcısı. ama bana bakmayın benim ttnet ile de pek sorunum yoktu. şanslıyım heralde internet konusunda...

adil kullanım kotam dolduğu için hızımı düşürdüklerini söylemelerine rağmen 320p de canavar gibi video izleyebiliyorum. son ödeme tarihini 15 gün geciktirmeme rağmen ve 20 tl açma-kapama ücreti almakla tehdit etmelerine rağmen henüz neti kesmediler.

ama bu adil kullanım kotası çok çabuk doluyo be hacı. ondan sonra torrent i açamıyorum hızı düşürecekler diye. ttnet te 2 senede sadece bir kere kotayı aşmıştım o da kardeşimin zerda yı yeniden izleyeceği tuttu diye. Superonline da hiç film indirmeden 2 de 2 yaptık...
25 mbit 49 lira olan kampanyası gayet uygun, geçilesi olan internet şeyi.
bu hızlı internetin sayesinde 9 saniyede mp3, 1 dakikada videoclip, 23 dakikada film indirebiliyorum.

mesela içeri gidiyorum, mısır patlatıyorum, tuzluyorum, tabağa koyuyorum, bir bakmışım ki o çok izlemek istediğim film inmiş. hem de ucuz. oh mis.
http://www.speedtest.net/result/637320512.png
http://www.pingtest.net/result/4676814.png
açık ara en iyi internettir. ping değerim stabil, hızım gayet iyi. bozulmaz inş.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar