bugün

herkes'in yaşamış ve yaşamakta olduğu arkadaşlıktır. öyle ki, şu yavan hayatımız da "böyle olduğuma bakma.. " diye başlayan cümlelerin arkadaşlıklarına tanık olmuşuzdur. şahsen benim pek çok superman arkadaşım oldu. öyle uçardı ki gerçek clark kent görse imrene imrene bakakalırdı. super ot izleyip gülen kuşağın yarattığı, ismail yk takipçisi neslin getirdiği bu yeni kimlik, her otu, her viskiyi ve her şampiyonluğu aldı bünyesine.

benim hep en çok otu içen, en fazla alkolü alıp sarhoş olmayan, başladığı koşu yarışında önceleri temiz hava almak için koştuğundan gerilerde kalıp, sonrasın da "yeter artık" diyerek antalya 1.si olan arkadaşlarım oldu. belki imrenerek dinledim hep, "vay anasını" dedim göz bebeklerim büyük bir şekilde. belki de ben sorunluydum bu ortam çılgınlığının gerisinde kaldığım için. ben hep 4 bira sonrası deli gibi kustum, ya da 5 duble sonrası. ama benim hayatım da hep 6 şişe viski üzerine 16 tane 70 cl rakı içip, halı saha maçına giden arkadaşlarım oldu. üzüldüm, yıprandım ama hiç denemedim yapar mıyım diye.

en son bir superman'im oldu. okul hocasının zoruyla katıldığı ortaokul yıllarının antalya koşusunda sahaya çıkıp,

"ulan ilk başlarda sallamadım en gerilerdeyim. hoca arabayla takip ediyor bizi. oğlum biraz daha hızlı falan diye söylenip duruyor. hiç sallamıyorum. sonra bu bana o kadar yemeseydin birinci olursun deyince cinlerim tepeme çıktı. bir basmışım deparı 5-10 dakka sonra bir baktım arkama kimse yok. meğer fark atmışım hepsine. arkamdan hoca geldi şaşırdı tabi. oğlum sen buraya arabayla mı geldin diye sordu bana. gülüştük falan. inanamadı lan hatta gitti diğer çocuklara sordu. gerçekten bu koşarak mı geldi buraya diye. diğer çocuklar da evet koşarak geldi deyince, *çok şaşırdı eheh. " bu şekilde birinci olmuştu. o öyle demişti bana.

bu dramatik anlatımımın sonunda kendilerini aklıma getiren tüm eski arkadaşlarıma ve son superman'ime buradan belirtmek isterim ki, bunca yıl bu gereksiz ve yalan anılarınızı dinlemek zorunda kaldım gözümü kırpmadan ve devam ediyorum yeni superman'lerim ile.
arabası olanın aksine, uçtuğu için değer verenlerin olacağı arkadaşlık.
Hele ki istanbul'da yaşanıyorsa hayat boyunca yapılabilecek en isabetli iştir.
(bkz: istanbul semalarında bir tur atalım mı süpo)
-naber süpo?
-süpo ne lan göt?
-özür dilerim kanka
-akıllı ol
- ...
- kanka ya.. olum makarna tamam ama yoğurt almamışız. sen bi uçup getirsen..
+ olum skcem len sizi. tüm ayak işlerine beni yolluyonuz.
- hacı ama en hızlı sen hallediyosun bu işleri.. hadi canım, makarna soğumasın. al şu parayı, üstünü tamamlarsın.
+ hay mına koim ya.
- hacı gitmişken bir pakette winston soft al be.. hadi canım..