bugün

ralli otomobillerinin sokak versiyonu. fakir ferrarisi diyenler var. ferrari almaya parası yetmeyenler bundan alıyormuş. sürekli 4x4 ve 2.0 turbo motoru var. sokakta görürseniz kapışmayın derim. tabi sizinde altınızda aynısından veya mitsubishi evo8 yoksa...
tek rakibi mitsubishi lancer evolution ix
sesinden tanınan, 4x4 hız canavarı..
(bkz: subarı impreza nın sesi)
fiyatları 35000 ytl ile 112000 ytl arasinda değişmektedir. dünyada iyi kötü herkeas bu arabayı bilir, bunun en büyük nedeni dünya ralli şampiyonasındaki başarılarıdır... ülkemizde nasıl fiat tempra için fakir mercedesi deniyorsa amerikada'da da impreza fakir insanların ferrarisidir. Harika bir motor sesi var ayrıca vites geçişlerinde gazdan ayağınızı çekince çıkan seside unutmamak lazım... ne yazık ki benzini su gibi içmektedir. 2.5 turbo sti wrx in şehir içi ortalama yakıt tüketimi 15.3 , şehir dışı tüketim ise 8,3 tabi bu değerler fabrikada değerleri...
modifiye tutkunlarının vazgeçilmezlerinden biri. ne yapsan gidiyor arabaya.
tofaş şahin'den sonra en çok modifiye edilen arabalar arasında yer alır, hoştur, güzeldir ve de bana göre, o arabanın modifiyeye ihtiyacı yoktur. *
arabanın kralı.
2008 modeli de boy göstermiştir.

http://images.superstreet...impreza_sti+rear_view.jpg
320 hp sonra bütün maaşımı benzine yatırdığım 1997 model yol canavarı.
Hızlı Öfkeli olsun gerekse ralli yarışları olsun böyle tanıştım Subaru ile o günden beri arabaya hayranlık duydum param olsa da ilerde şöyle bir araba alabilsem hayalindeyim hala. Seviyorum ya...

Edit : işte aşık olduğum ve orgazm olmama sebep olacak hayran olduğum araba;

http://www.otomobilmerkez...mpreza_WRX_Sti_2004_1.jpg

(bkz: Aşığım)
(bkz: Aşıkım)
2008 modeli geçmişine yapılan bir ihanet olan araba.
(bkz: ben bile daha iyi tasarım yapardım)
son modellerini hatchback çıkartarak epey küfür yemiş,hal böyle olunca eski sedan modelleri daha bi kıymetlenip fiyatı zıplamıştır.hiç olmayacak birsey ama oluyor işte arkadaş.
her yeni modeli bir öncekini aratan başarılı ralli aracı.
çift eksoz çıkışı, 4 silindirli motoru, 218 beygirlik, 1250 kiloluk bir hız arabası. fakir ferrarisi. * metalik görünümlü orta kumanda paneli ve direksiyon yapısı şık duruyor. dış görünümü her geçen gün daha da yumuşasa da hala tutkunları vardır.
2003 rs awd modeli harika olan araba. 2004 te de wrx modelini çıkarmıştır. genelde orijinal çıkışı mavi renktedir. turbo boost takıldığı zaman, vites geçişlerindeki o çıkan ses adamı adeta orgazm eder. *
2005 ten sonraki çıkan modelleri, görüntü olarak sıfırdır.
uzun süre hayallerimi süsledikten sonra, yaklaşık 2 yıldır hayal olmaktan cıkan meleğim..

editto : ilk cümlenin genellik ilkesi çerçevesinde subjektif değil gayet objektif olduğunu düşünüyorum your honor.. *
bu otomobile sahipseniz trafik polisleri ile her an başınız dertte demektir. kendimden biliyorum
(bkz: blow off) un yakıştığı tek arabadır.
yedek parçasının pahalı olması yaygın servis ağının olmaması nedeniyle fazla tanınmayan ama sadık kitlesi olan araba markası.
halayim olan araç.çıkardığı blow off sesi de tadına tad katıyor.
2007 modelinden sonra değişen kasası hayranlığımı biraz olsun bastırmış oldu ,subaru dediğin hatchback olacak abi.
arabaların en yakışıklısı. modifiyeyi kendine en çok yakıştıran hede.
fabrika çıkış modifiyeli olan araç. motor modifiyesi adına yapacağınız pek çok şey aracın kendinde zaten vardır. jantları sarı kendisi mavi olanları piyasada çoktur.*
her japon otomobilinde olduğu gibi 2008 yılına kadar üretilen her modelinin ön konsolu estetik kaygılardan uzak bir şekilde tasarlanmıştır. bu denli güzel tasarımlı otomobiller yapıpta zayıf ön konsol tasarımı olayında ise başı ek kasa honda civic ler çeker.
Doğunun en büyük markalarından subarunun efsane serisidir. Birçok sempatizanı için 2005 modelleri ile ölmüştür. Bu araba ile olduğunu kuyruğunu kovalayan köpek durumunu yaşayabilirsiniz (4 çeker olduğu için kasayı savurmadan durduğunuz yerde sıfır çizmekten bahsediyorum).
Sabaha karşı akla gelen sevgili gibidir bu araçın 2004 model sarı jantlı kendisi mavi olanları. Benziin benzin. Seninle aramıza dağlar ören benzin'in boynu devrilsin.
(bkz: rammstein benzin)
2008 kasasından sonra acaba alınır mı sorusu akla gelmektedir.