bugün

küçük çocukların yolculuklarda yaptığı iş.
hani şu amerikan kapımıdır nedir. hah işte ondan var evde. arkasına basıp kilitli unutmuşum onu. sıkıntı değil nasılsa açarız. tam bu esnada içmiş olduğum bira artık beni benden aldı. işemem lazım acil. 3 katlı apartmanımızda bir allahın kulu yok. tabi finaller bitti herkes memlekette. koşarak arabaya iniyorum. levyeyle açacam kapıyı. bu arada kız arkadaşımda tuvalete gitmesi gerektiğinden bahsediyor. aklımı toplamam için işemem lazım ama. hemen 5 lt lik pet şişeyi görüyorum. uu beybi çok şahane. nese kendime geldim kapıyı açmak lazım şimdide bi tekme atıyorum kapı kırılıyor ama açılmıyor. şimdi bide ev sahibine anlat derdini. levyeyle zorlanıp açılıyor kapı. kız arkadaşım şişeyi hemen dışarı çöpe at diyor ama sallıyorum tabi. ertesi sabah yola çıkıp evin yolunu tutuyorum. aylar sonra benim şişe bıraktığım yerde duruyor. ama şişe artık şekil değiştirmiş. mutasyon dedikleri şeyi görmüş oldum. sokak çöpüne bıraktığımda ise 1 hafta boyunca çöpcülerin almadığına şahit oldum.
(bkz: buda böyle bir anımdır)
O şişenin içindeki bira diye içilmesi halinde bir erkeğin yumuşamasına yol açan eylemdir.
(bkz: çocuk olmak)
kamyoncuların sürekli gerçekleştirdiği eylemdir. işeyin tamam da köprü altlarına atmayın bari kardeşim. çoluk çocuk buluyor. yazıktır. çöpe atın bari.
yolculukta olan veletlerin vazgeçilmez eylemlerinden biridir.
malum istanbul trafiğinde sıkıştıysanız ve araçtaki çocuğun çişi geldiyse üretilebilecek en mantıklı çözümdür.
arkadaşım öss de bu faaliyeti yapmıştı.
istanbul trafiğinde akla gelen ama cesaret edilemeyen eylem.
ilerleyen yaşlardaki damacana sapıklığının çocuk yaşlardaki en büyük sebeplerinden biri.

(bkz: damacana satışlarında patlama)
riskli bir o kadarda eylenceli bir aktivitedir,yakalanma riskinde atılacak en usturuplu yalan doktor istedi tahlil için yoksa pisuvara işemek tercihimdir.
bunca yıl sonra denemeyi isterim, lakin şişeyi tutturamama endişesi yaşıyorum.
açık havada çay bahçesinde oğlunu tuvalete götürmektnen üşenen annenin çocuğunun büyük tuvaletiyle baş başa kalmasını doğurabilecek durum.

ç anne çişim var
a offf aman evladım yaa
ç ama anneee çok sıkıştımm
a tamam...yap şuna...kızım şöyle dur kimse görmesin.
a aaaaaaaa...oğlum neden söylemedin büyüğünün olduğunu
ç hüüüü...korktummm....
başka biri limonata ya da bira sanıp içmedikçe sorun olmayan eylemdir.
işediğiniz şişeleri ortalık yere bırakmayınız. ***
istanbulun sıkışık trafiğinde birçok erkek şoförün yaptığı veya en azından aklından geçirdiği eylem. Birkaç kişiden yaptıklarını duydum.

(bkz: dört-beş saat istanbul trafiğinde kalan insan)
etrafta herhangi bir tuvalet olmaması ve çok sıkışılmış, dayanılamayacak hale gelince yapılan bir eylemdir.
fıkralara konu olan eylemdir. fıkra şöyledir ki;

bir gün bir adam uçağa biner. ve bir müddet sonra susar, hostesten su ister. hostes ise uçakta su olmadığını görür ve adama birşey diyemez. bunun üzerine kokpite gider elinde iki tane şişeyle.

pilota:" al bunun birini sen doldur, diğerinide ben doldurayım der."

neyse bunlar iki şişeyi de doldurduktan sonra hostes alır su(!) dolu şişeleri ve susayan adama götürür ve şöyle der:" al biri boru suyu biri kuyu suyu."
gurur kaynağı herkes yapamıyor dedirtir erkeklere.
en kestirme wc erkekler için.
ben küçükken abim tuvalete girip de uzun süre çıkmayınca dayanamayıp "çişim geldi anne. nereye yapıcam?" diye ortalıkta dolanırken annemin aklına gelen fikir.
(bkz: su şişesine işeyip daha sonra içmek)
(bkz: skins)
şişeyi taşırmamak önemli olsa gerek.
zeytinli, rock'n coke gibi festivallerde, tuvaletlerin paralı ve çadırlara uzak olması sonucu içen bünyelerin daha önceden içtikleri suların şişelerine boşaltım yapması hadisesidir.
eşşek kadar adamlarız, kumsalda gezerken metrekareye üç tane, içinde sarı sıvı bulunan şişe düşmektedir. pisliktir, olmaması gerektir.
(bkz: idrar tahlili)
küçükken otobüslerde çoğu insanın yaptığı eylem.

büyüdük abiler, ablalar kocaman olduk; açık söylüyorum: "çok istiyorum tekrar yapmayı". şimdi mide bulandırıcı konuşmak yersiz lakin zannetmiyorum o şişe artık yetsin, biraz kalbim buruk. * * *
her veledin yolculuk esnasında kendisine cebren ve hileyle uygulatılan işkencedir.

- annneee! ben oraya işemem!
+ sus kırarım bacaklarını, üstünü batırmak mı istiyosun? iş açma başıma!
- annneeee! söyle o teyzeye bakmasın bana yeeaeaa!!!
+ bakmıyo sana, hem görülecek bir şeyin mi var. yap çabuk açtım şişenin azını. getir getir...

önemli not: çocukların gelişimi açısından yapmayınız, yaptırmayınız.