bugün

Kağıt veya plastik bardak olmadıktan sonra her şeyle içerim ben o çayı. Camın çok kalın olmaması tercih edilir tabi.
öğrenci evlerinin, çay bardağıyla başlayıp, tas kullanımına kadar uzanan çay içim serüveninin ara geçiş dönemi.
mantıklı insan evladıdır. şimdi çay bardağında su az olduğu için ilk olarak çok sıcak oluyor sonra çabuk soğuyor ama su bardağı ya da kupa kullanıldığında o su içilebilir belli bir ısıda sabitleniyor uzun bir süre.
cay bardagında hemen bitiveren caya ve bu durumun dogurdugu mutfaga gidip tekrar cayı doldurma işlemine çay tiryakisinin getirdiği çözüm.
ev arkadaşımın çayı içme şekli. hem ince bellide sevdiğim hemde bulaşıklarıda ben yıkadığım için kıl olduğum durum.
illa ki cam bardakta çay içmeyi seven insandır. durmadan doldurma işlemi ile uğraşmazlar.
Fonksiyonellik bu insanlar için ön planda olmakla beraber arkadaş ortamında farketmezcidirler bu insanlar. Gösteriş onlar için pek önemli değildir. Bu yönüyle almanlara benzetilebilirler. Çünkü modanın tutmadığı tek yer almanyadır. Sebebi ise almanların kulllandikları giysilerde görünüşten çok fonksiyonellik ve sağlamlığa dikkat etmesidir. Bu insanlar üşengeç insanlarla karıştırılmamalıdır öyle olsa çay bardağında da su içerlerdi. Fakat su bardağının cay içmek için yeterli büyüklük ve cam kalınlığına sahip olduğunun farkındalardır. Su bardağının camı ne çok incedir ne de çok kalın tam da olması gerektiği kalınlıkta ve mükemmel bir altın orana sahiptir şekli ve malzeme yoğunluğu açısından. Bu nedenle bu altın oranın farkına varan zeki insanlar bu cevheri kullanmak ister ve bu yola girişirler.
Arka arkaya iki bardak yerine tek bardak çay içmek istiyorum diyenler bilir.
ben hep kulplu su bardağında içerim, tekrar tekrar doldurmayı göze alamam.
kahvaltıda gideri var.
eğer çay içseydim ya su bardağında ya da kupada içerdim. sürekli doldurmakla mı uğraşcaz o küçücük bardakları?
çaya hiç yakışmayan şey.

olum şöyle asil asil için işte çay bardağınızda.
sabahçı kaavesinde duble çay istendiğinde yapılan.
Çay dediğin, çay bardağında içilmelidir.
Çay'ın ince belli bardak içerisinde ayrı bir cazibesi vardır.
ince bellinin yerini tutmaz, ince belli olayı çok farklı bir şey, fincan bile ayrı mesela. ince belli de daha bir samimi olurken, fincanda içince kendimi pek bir ingiliz hissediyorum. Gerçi arada içine süt dökmüyor da değilim...