1. 1.
  "deri çatlakları" nın tıp bilimindeki adıdır. hızlı büyüme, hamilelik veya aşırı hızlı kilo alma gibi durumlarda insan vücudunun belli yerlerinde derinin altındaki tabakanın yırtılması sonucunda oluşan çizgilerdir. sağlık olarak fazla sorun teşkil etmez ancak kozmetik olarak kişide bazı rahatsızlıklar yaratabilir.

  çatlaklar olmadan önce o bölgede renk pemlebeleşir. belli aralıklarla kaşıntı veya ağrı hissi de olabilir. daha sonra morlaşan bu bölgeler, en sonunda beyaza yakın bir renk alır. çeşitli tedavi yolları ile bu renklerin deri rengine çok yakın olması ve fark edilmemesi sağlanabilir.
  ... micro cuts
 2. 2.
  (bkz: losyon)
  1 ... kultursuz dinazor
 3. 3.
  Sporcularda ve ani kilo alma/kaybetme durumlarında görülen sağlık sorunudur. Sadece görünüş bakımından sorundur başka bir hedesi yoktur

  Yüzmeyi aniden bırakmamdan ve ani kilo kaybından mütevellit bende de ortaya çıkan sorundur.

  Doktor madecassol ve acnelyse verdi bakalım ne olacak. Net.
  2 ... wilder wein
 4. 4.
  yeniden spora başlamam bir ayda sekiz kilo kaybetmem sanırım kış mevsimi canım istemiyor diye doğru dürüst sıvı almamam yüzünden önce tektük başlayan son iki haftadır baya artmaya başlayan hede. zaten sadece kilo alımı değil hızlı kilo verme ve sıvı kaybı da deri çatlamalarını tetikliyor.
  iki haftadır deli gibi su içiyorum nemlendirici kullanıyorum. başta gecer diye düşünüyordum amma gelişen saç ekimi yöntemiyle kelliğe çözüm bulan, kıllılık problemini lazer epilasyonla ortadan kaldıran, bayanların selülitüne çözüm bulan, siyah derili adamı süt beyazı yapabilen tıp tıp henüz bunun tedavisini bulamamış. ölene kadar bu çatlaklar sizinle gidiyor yani. eger daha da artarsa bir doktora görüneceğim gibi en azından daha da yayılmasını engellemek mümkün imiş.
  ... eduardo elric