1. 1.
    sözlük camiasındaki herkese muhteşem bir iyilik yapmanın mutluluğu ve gururu içerisindeyim. efendim size çooook harikulade bir siteyi tanıtmak istiyorum;

http://www.strawberrynet.com

özellikle bayanlar ve/veya bayanlara hediye almak isteyen erkekler için çok yararlı olacak bir sitedir. tüm kozmetik ürünlerinin orjinallerini, kapınıza gelecek şekilde 1-2 hafta içerisinde elde etmek ve bunları türkiyedeki fiyatlarının yarı fiyatına kadar bile olacak bir ucuzlukta tamamen orijinal olarak elde etmek için kullanılabilecek bir sitedir. böylesine bir hizmetten siz sözlük yazarlarını bilgilendiriyorum. ee artık bu oyu değil haftanın en beğenenlerine, senenin en beğenenlerine sokarsınız.
    4 -1 ... devedikeni
  2. 2.
    ayrıca süper ilgili ve her konuda anında cevap veren (mail yolu ile) müşteri ilişkileri sistemine sahip, shipment durumunuzu her an gözlemleyebileceğiniz bir sitedir.
    ... devedikeni
  3. 3.
    devedikenine katılmakla birlikte gercekten çok ucuz fiyata birçok ünlü markanın orjinal ürünlerini alıp kullanabileceğiniz, sevdikerinize hediye edebileceğiniz, parfüm dışındaki ürünleri 1 hafta içinde elde edebileceğiniz muhteşem site... ayrıca ürün aldıkça indirim kazandıran, kendi içinde sık sık promosyonlar yapan biz orta gelirlilerede marka kullandıran site...
    ... cidosmidos
  4. 4.
    senelerce dünya paralar verdiğimiz kozmetik ürünleri ve parfümlerin yarı fiyatına satıldığı ve yanılmıyorsam 10 dolar gibi küçük bir farkla daha hızlı teslimat yapan mükemmel firma. üstelik vazgeçme durumunuz olduğunda sipariş iptalini de hızlıca yapıyorlar. tek sorun geldiği topkapı ptt'den ürününüzü almak.
    1 ... dancerinthedark
  5. 5.
    kozmetik ürünlerinin satıldığı dünyaca ünlü online alışveriş sitesidir. fark olarak burada ürünler çok uygun fiyata bulunabiliyor ve tüm ürünler en ünlü markaların. alışveriş yapmak isteyenlerin kafasındaki soru işaretlerine cevap olabileceği düşüncesiyle alışveriş tecrübemi de paylaşayım tam olsun.

türkiye fiyatı 180 ytl. olan bir parfüm alınacaktır ve bu parfümün strawberry'deki fiyatı 77 ytl.dir. üstelik parfüm kofre şeklindedir yani yan ürünleriyle birlikte fiyatı budur, şöyleki; vücut şampuanı, vücut kremi ve en büyük boy parfüm 77 ytl. ha birde ilk kez alışveriş yapanlara iyi bir marka parlatıcı ve ruj da ücretsiz hediyeleri.

tüm bu avantajlara dayanamayıp alışveriş yapmak istediğim an kafamda yurt dışı alışveriş senaryoları gelmedi değil, ama yine de denemeye değerdi. velhasıl alışverişimi yaptım ve beklemeye başladım. 15 gün sonra, mailime alışverişimden 3 gün sonra gelen yükleme bilgisindeki gönderi numarasını, ptt idaresinin web sitesinde soruşturdum. evet ürünüm gelmişti türkiye ye! birkaç gün içinde de adresime teslim edildi. sadece 7 ytl. kargo parası ödedim bu arada, yani ürünle birlikte 84 ytl ödeme yaptım en başta.

gelelim ürüne; sertifikalı ve orjinal ürün. hediyelerimde yanında, çok güvenli paketlenmiş açınca, içinden köpükler zıpladı kutunun, hediye paketi yapmışlar amanda aman.

siteden alışveriş yaparken aynı mail adresini belirtmeniz daha sonraki alışverişlerde indirim kazandırıyor.
    yani özetle; güvenli bir alışveriş sitesi.

(http://www.strawberrynet.com)
    ... fashiondesigner
  6. 6.
    "sizi özlüyoruz" diye mail atan firma.

ben de sizi özlüyorum ama türkiye'ye gönderiminiz durdurulmuş durumda. nasıl hasret gidereceğiz bilmiyorum.
    ... ali ekber rodos
  7. 7.
    sitenin yukarısında ''Türkiye’ye gönderim geçici olarak durdurulmuştur'' uyarısı yazan kozmetik satışı yapan sitedir.
    ... haci adayi
  8. 8.
    Alış-veriş yapmanın yasaklanadığı site. bir yasak konmuş yasağın perde arkası şöyle imiş

yasağın perde arkası : http://www.trendus.com/in...sveris-engelleniyor/11018

Bizi tekin acara mecbur ettikler. strawberry gitti gideli malum sitelere o kadar para bayılıp 40-50 lira kar edeceğim diye sahte ürün almak ta akıl karı değil.

Kendilerine bir mail attım. strawberry net Bir cevap vermişler ama dedim ki bunlar bizimkileri tanımıyor. Nasıl aşacaksınız adamlar kanun çıkarmış. Yasağın perde arkası da var tabi, artık ne kadar para döndü bu işlerde bilemem. Ama özlüyorum bu siteden alış-veriş yapmayı...

edit: Artık rahat rahat bize 2-3 misli fiyat çekebilirler zira rekabet edecekleri kimse kalmadı. Devlete sorsan liberal ekonomi modelini uyguluyor, ama rekabeti engelleyerek, teoride işletmeler rekabet edecek de bunun sonucunda bu rekabetin avantajları tüketiciye yansıyacak. devlet rekabetin önüne geçen olmamalı,
    Vergilendir falan ama alış-verişi yasaklama devlet vergilendirse dahi inanın yüzde 50 daha ucuz bir alış-veriş tüketiciyi beklemekteydi...
    1 ... isminiunutanadam
  9. 9.
    Şunu da yazmadan edemeyeceğim sitenin girişinde şöyle bir manşet var: DÜNYANIN HER YERiNE ÜCRETSiZ GÖNDERiM.

Hemen onun yan üst tarafında şöyle bir manşet: Türkiye’ye gönderim geçici olarak durdurulmuştur.

Adamlar TÜRKiYE'NiN DÜNYADA OLMADIĞINA KANAAT GETiRMiŞLER SANIRIM....ziRA ÜLKEMiZ ALIŞ-VERiŞi VERGiLENDiREREK DEVAM ETTiRME YOLUNA GiTMEK YERiNE ALIŞ-VERiŞi BiR KANUNLA YASAKLAMIŞ... hERHALDE BÖYLEBiR ÜLKE DÜNYA GEZEGENiNDE OLAMAZ DiYE DÜŞÜNMÜŞLER SANIRIM...tÜRK KOZMOTiK ÜRETiCiLERi-DEĞiL ASLINDA ÜRETTiKLERi BiR ŞEY YOK iTHALATÇI ONLARDA- BU KANUNU ÇIKARTTIRMAK iÇiN HARCADIKLARI BAĞIŞ VE PARAYI ŞiMDi BiZ TÜKETiCiLERDEN ÇIKARACAKLAR SANIRIM. yURT iÇi VE YURT DIŞI ÜRÜN FiYATLARINI KARŞILAŞTIRINCA BEN BUNU ANLADIM
    ... isminiunutanadam