bugün

popüler kültürün uşağı olmuş insanın yapacağı eylemdir. lan oğlum ananızdan starfucks'la mı doğdunuz lan? farzı misal "kurukahveci mehmet efendi" yelpazeyi genişletip bu tarz işlere girse gezer misin sokakta, elinde, üstünde "kurukahveci mehmet efendi" yazan kağıttan bardakla? gezmezsin, çünkü hiç "cool" değil, değil mi? sizin derdiniz kahve mahve değil. bırakın bu işleri. ona bakarsan ben de birayı çok seviyorum ve akp'ye rağmen birçok semtte, saatten bağımsız olarak, elimde "budweiser" şişesiyle dolaşıp "hesapta" cool görünmeye çalışabilirim. ama yapmıyorum. niye? çünkü derdim bira içmek, kendimi satmak değil.
bakın sizler gibi ben de starbucks a gidiyorum. bende kapitalizmin uşaklığına adayım.beni de alsanıza la aranıza diyen dalkavuktur.
kurukahveci mehmet efendi türk kahvesi dışında kahveler üretir ve bu konsepti benimserse; kesinlikle kağıt bardağı içinde ki kahvemi yudumlarım. Ancak elinde kahve ile dışarda dolaşmak (hava atmak) o kalsın...
ağız tadı olmayan popüler kültürün otuna bokuna sallayan yazar beyanatı.
oysaki filtre kahvesi on numara ve sadece dört lira yirmi beş kuruş. git öz sütte bir boka yaramaz kahveye on, on iki lira itelesinler
son olarak yedi buçuk tl ye kabaklı cheese keki bu lezzette dışarıda (bkz: nah buyursun).
insanın karizmasına karizma katan, entellektüelliğin gayri resmi göstergesi olan hareket. hep yaparım ve işe yarar.
Bingöllü kenan a göre olağan durum.
Çayla mı çıkacaktı amk?

Gene bingöllü kenan dan geliyor.

Sıksan olmuyor, sıkmasan olmaz.
(bkz: starbucksa çağrılan arkadaşın verdiği cevap)
Tam bir özentiliktir.
Elde kahve çay gezmeyi severim ama starbaks olunca çok tiksinç duruyo. Sabahları plastik bardakla otobüs beklerken çok hoş bi keyif veriyo.
bunu birçok kişi bilerek bildiğin görgüsüzlük yapmak için yaparken bazılarıda acil işi çıkar ama kahvesinide bırakmaz istemez ama bırakır neden derseniz bu birey kendini bu görgüsüzler gibi göreceklerini düşündüğü için bırakıverir kahveyi malesef ah gitti on lira.