bugün

gerçek anlamda kahve içmektir..fransa,amerika gibi ''kahve kültürü çok gelişmiş ülkelerde'' yaşıyorsanız çok kötü bir tercihtir..ancak türkiye gibi ''kahve kültürü gelişmemiş bir ülkede'' yaşıyorsanız ve birçok kafede 3-5 liraya ''üçü birarada yada nescafe+kaynar su+süt karışımı'' size satılıyorsa, kahve içmek için starbucks'dan başka çareniz yok demektir..

en azından ''gerçek bir kahve'' içersiniz..birçok ''kahve çeşidine'' son derece uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz..kahvenize dilerseniz şeker dilerseniz istediğiniz türde tatlandırıcı koyabilirsiniz..yada pastane bölümünden dilerseniz düşük kalorili fonksiyonel lezzetler satın alabilirsiniz..vs..vs..

yani ''starbucks'da kahve içme'' olayının ''gösteriş gibi lanse edilmesine'' son derece karşıyım..

ulan gerçek bir kahve içilecek başka yer var da biz mi içmedik kardeşim ?

türkiye'de ''kötünün iyisi'' budur..hiç de öyle abartıldığı gibi pahalı ve lüks bir mekan değildir..
enayiliktir.
bardakların üzerinde isim yazdığından, tineyç
erkeklerin blutut mağrifetiyle kız tavlamaya
gittiği mekandır.
tineyç kızlar da bunu bilir, bardaklarında
yazan kocaman isimlerini herkesin göreceği
yere doğru çevirirler ve hemen blutut
hamlesine girişirler.
neticesinde güzel bir konsensustur.
enayiliktir. bir içeceğe 10 tl verilir mi yahu.
(bkz: dominosta pizza yemek)
(bkz: battalzadede çiğ köfte yemek)
(bkz: burger king de hamburger yemek)
(bkz: simit yemeye simit sarayında başlamak)
bakır cezvede ağır ağır pişmiş, mis gibi porselen fincanlarla ikram edilmiş tük kahvesinin klasına erişemeyen, fastfood misali kağıt bardak sunumunu kalitesiz bulan bir bünye olarak hiç yapmadığım eylemdir starfucks ta kahve içmek.
Allah düşürmesin!

edit: türk kahvesi porselen fincanda geliyormuş +5 puan yükselttim notunu 100 üzerinden 5 oldu.
Kız arkadaşını götüreceğin son yerdir mazallah rezil olsun.
mallıktır.
amerikadayım la, hatta ortasında kahvemi yudumluyorum similasyonu.
starbucksta kahvve içmek için para vermeye kıyamayan insanların kendince örgütlenip" ay kahveye 10 tl paramı verilir enayi bunlar kendilerini cool sanıyorlar" diyerek kendi kendilerine birşey kanıtlamaya çalışmaları kendi kendilerine handikap oluşturmaları.
enayiliktir.
kurufasülye yemek kadar mallık değildir.
rıtz cartlon otel'in, chocolate restaurant'ın da kahve içmenin çok gerisinde kalır.
onun yerine livada föndü yemenizi öneririm efendim.
görsel
kahveye olan nefretimden dolayi muhtemelen yapamayacagim eylem. starbuck'a suruklendigim cok oldu, her defasinda sicak cikolatayla yetindim. misafirim diye de hep yanimdaki insanlar ismarladilar. belese starbucks takildim sozluk. sitarbaks ne kadar havaliysa o kadar havaliyim.
"geçen starbucksta bir hesap geldi, halbuki sadece 1 fincan kahve içmiştim" diyen bünyenin yapamayacağı eylemdir.

dip not : starbucks self servis sılaaaaaak!!!! diyen ilk arkadaşı sikip çoğaltasım var.
(bkz: Ali abinin kahvesinde çay içmek)