bugün

okulun en eğlenceli kısmı diyebilirim bunun için. henüz öğrenciyken birden işyerine gidiyorsun falan orda ''ya ben ileride böyle bir yerde olucam işte'' deyip geleceğin hakkında çıkarımda bulunabiliyorsun. iş ortamını, temposunu, iyi ve kötü yanlarını öğreniyorsun ayrıca.
üniversiteelerin 2 ve 3 sınıflarından sonra yapılan iş hayatına alışma evreleridir fakat satj yaptığınız işletmedeki bazı çalışanların seni amele gibi görmeleri ve sana karşı suratsız olmaları çekilmez olan bir durumdur hele staj yaptığınız yerde bikaç tane kadın yönetici varsa onların birbirleriyle olan çekişmelerine isz kurban gidebiliyorsunuz peki ya size yaptıkları artistliğe ne demeli ulan aq karısı benimle aynı okuldan mezunsun bende mühendisilik okuyorum ne bu artistliğin aq.
meslek liseliysen yazları yada l,se4te yapman gereken mesleğe alışma eylemi.şu an bundan 1-2 ay sonrasını merak etmekle hem dershaneye gidicem hem okulumu aksatmıyıcam hemde staj yapıcam nidaları atıyorum hakkımızda hayırlıısı be gülüm Allah uçak kazası verdirtmesin diyorum.
Şu an stajıma devam edebiliyor olmayı çok isterdim. Diyeceklerim bu kadar.
çok gerekli bir eylemmiş gibi üniversitelerde dayatmayla yaptırılandır. staj yapılan yere mühendis(!) havasıyla gidilir, çay getirilip, götürülür, yerler temizlenir, orada çalışanların bile yapmaya tenezzül etmediği şeyler yaptırılır...
Staj yapılan yerde Arkanızdan ipsiz sapsız iftiraların dönmesine sebep olabilecek durumdur.
okulun son sınıfında ki mesleki öğrencilerin, meslekleri ile ilgili kendilerini geliştirmeleri, şirketlerin ve çalışacağı endüstrinin detaylarını öğrenebilmek ve beceri kazanmak için uygulaması gereken kısa süreli program.

staj yapmanın faydaları için kaynağa göz atabilirsiniz https://www.ekisarayanlar...n-faydalari-nelerdir.html
eğitim fakültesinde yapılması zorunludur. tavsiye: ağlamayın onların önünde.
gerek mesleki bilgi, gerekse iş hayatı tecrübesi açısından bir şeyler kapabilmek için aktif ve de girişken olmayı , tecrübeli elemanlarla diyaloğa girebilmeyi gerektiren bir dönem. yoksa genelde pek ilgilenen çıkmaz ve bir şeylere zarar veremeyeceğiniz angarya işleri kitlemekle yetinirler genelde. istisnaları var tabii, ama pek az.
Psikoloji-pdr alanında Deneyimi olanlardan entry bekliyorum.
(bkz: hayırlı forumlar)
çok yarro bir şeydir. ben de yapıyorum şu sıralar, amına koyim böyle bir şey olamaz. mühendisler kendi aralarında makara yaparken, birbirlerine gülerek cevap verirken, bana suratsız, isteksiz cevap veriyorlar. wireless şifresini öğrenene kadar ebem sikildi. ama yok zaten siksen kalmam artık bütün gün. artık gidiyorum, 1 saat duruyorum ardından yemek yiyip çıkıyorum. yokluğumu geçtim varlığımı bile farketmiyorlar ki.
işte bu hayatta can sıkıntısı nedir onu anlarsınız. hele bir de benim gibi bir fabrika da staj yapıyorsanız .iş emrini veya iş resmini, ne bilim iş takip formunu çalışanlara götürdüğünüz de arkanızdan okumuş amele gibi fısıltılar duyarsınız .
Türkiye'de kesinlikle boş olan eylem. Staj döneminde öylece oturursunuz ya da size angarya işlerini yaptırırlar. Pek bir şey öğretmezler. Stajyerleri, köle sanan kıdemliler de vardır..
stajın işe yaradığı nadir insanlardan biriyim kesin. kamuda çalışma planım varken artık yok lol. tşk t.c. kül*tür ve tur*izm bakanlığı
Çok pis bir şey

Yemek yok
Dinlenme yok
Stajyer (zaten Fransizcada köle demek oluyormus)..

Ben bir ay hemde devlet dairesinde yaptım staj

Şöyle söyleyeyim bir daha yolundan geçeni kediler s..ksin.