bugün

gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan, hayatında spor yapmamış insanların bile otorite olduğu ülkemde (bkz: hıncal uluç)
doğru olduğuna inanılan asılsız olay. kim çıkarıyor, nasıl yayılıyor blmiyorum. biri bir yalan atıyor gittikçe büyüyor etkisi. deli kuyu ve akıllı hesabı. öncelikle şunu net olarak söylemek gerek: kas sarkmaz. bunun en basit kanıtı da elbetteki insan vücududur.doğduğu andan itibaren insanın kasları vardır çok gelişmiş olmasalar bile. bu kasların bir kısmı vücut ciddi anlamda çalıştırılmış olmamasına rağmen oldukça sıkıdır ve sıkı olarak kalır. 18 yaşına kadar spor yapmamış bir insanda kas sarkması denen bir olay görülmüş müdür? elbetteki hayır. çünkü kas sark-maz! insanları bu yanılgıya iten en önemli sebep ise spor bırakıldığı zaman vücutta meydana gelen değişimlerdir. spor yapılırken daha da sıkılaşan ve hatta hacim kazanan kaslar spor bırakıldığı zaman vücuda uyum sağlamak zorunda kalır. spor yapan insan vücuduyla spor yapmayanınki elbette bir değildir. bu yüzden, bu uyum süreci nedeniyle kas kütlesinde azalma meydana gelir. yalnızca azalma! kas kütlesinin daha fazla olduğu zamanlar kendini belli etmeyen vücut yağları ise vücudun kas oranı azaldığında daha da belirgin hale gelir. bu da insanlarımızı "sporu bırakınca kas sarkıyor" şeklndeki aslı astarı olmayan düşüncelere iter. bu tür yanlış bilgilerden ötürü spora başlamayan kişiler rahat olsunlar. kas sarkmaz, kartal kalkmaz. kartal kalkmaz, dal sarkmaz.
doğru değildir kendimden biliyorum ikinci gün yok oldu şerefsiz kaslar.
gerçek olması halinde roberto carlos un futbol için hala genç hatta çocuk olması çok iyi olacaktır. çünkü o kaslar erirse carlos un neye benziyeceğini düşünemiyorum.
sağlıksız kas geliştirme yapanların karşılaştığı söylenen ve doğru olduğuna inandığım durum. Ağırlık kaldırınca kasları şişiyor, kaslar şişkinken bir iğne yapıyorlar kaslarına, sonra tekrar çalışmaya başlıyorlar, daha da şişiyor kasları, sonra tekrar bir iğne. Kısa zamanda büyük kaslara sahip oluyorlar. Yaşlanınca, spor bırakılınca kaslar iniyor ve ayrıca deri de sarkıyor diye öğrenmiştim zamanında. O iğnelerdeki madde steroiddir. (bkz: steroid)
edit: kas ve boşluk konusunda uyarıda bulunan kara gömlekliye teşekkürler.
çalışmaya alışmış kasların ağrımasıdır vardır bir de. sürekli olarak hareket ister, gerdirme(stretching) ister.
doğru mudur yanlış mıdır bilemem tek bildiğim sporu bırakınca kasların hamur kıvamına gelecek kadar yumuşamasıdır.
Edit:ulan daha entryi gireli 10 saniye olmadan eksi geldi.
Eyer ilaçla kas yaptıysan erir vitamin falan eskikliğinden.
Doğru değildir. Sen hayvan gibi yiyerek kilo alır. Az bir şey spor yapıp sporu da bırakıp kilo verirsen. Vücudun sarkar tabi. Kocaman olmuş memeler falan kilo verince ne olacaktı başka.
kıçını kaldırıp spor yapmayanların hep bu geyikle kendini teselli etmesi durumu.
Kesinlikle böyle birşey yoktur.Bu tamamen spor yapmamak için bahane üretmeye çalışan insanların ürünüdür."Bırakınca sarkıyomuş kanka" diyerek birçok gencin spor hayatını başlamadan bitiren cümledir.Daha detaylı bilgi için : http://fitnesstakimi.blog...knca-kaslar-sarkar-m.html