bugün

(bkz: hayat güzeldir)

almanlar'ın yahudiler'e yapmış olduğu soykırımı konu alan film.
schindler's list bu filmlerin örneklerinden sadece biridir.
(bkz: inglorious bastards).
Hayat güzeldir.
Schindler's list.
Şeytanın aritmetiği gibi yahudi soykırımını anlatan filmlerdir.bir grup yahudiyi toplayıp önce bunları izletip sonra da filistin'den görüntüler izletelim. tepkiyi merak ediyorum.
(bkz: mein kampf)
(bkz: avatar) avrupa uygarlığının amerika kıtasını işgalini ; insanlığın uzayda bir gezegeni işgali olarak gösteren filmdir. onlar naviler değil kızıldereliler genç.
(bkz: schindler s list)*
nasıl söylenmedi, inanılması güç:

(bkz: the pianist)
hitler'i güzel benzetmişler, ekleyeyim dedim.

(bkz: DOWNFALL)
dünya üzerinde tek soykırıma uğramış ırk yahudilermişcesine sadece 2. dünya savaşındaki yahudi katliamlarını konu alan filmlerdir.
(bkz: schindler s list)
(bkz: the pianist)
(bkz: la vita e bella)
hayat güzeldir.
hepsinde yahudilere bir kere daha acımamıza sebep veren filmlerdir.
benim düşündüğümde artniyetlilik midir bilmem ama nedense bu filmlerin yahudiler şimdi ki yaptıkları mezalimi haklı göstermek veya saklamak için yapıldığını hissettiriyor.
(bkz: hotel rwanda)

yahudi soykırımını degil zenci zoykırımını konu alan insanı fazlasıyla aglatan film.
beşir le vals dır.yahudi ve lübnanlı hırıstıyanların filistin mülteci kampı olan sebra ve şetila yı anlatan filmdir. ağlamamak mümkün değil.ayrıca diğerlerinden farklı olarak animasyondur.yahudi soykırımını anlatan bu kadar film arasında mutlaka izlenmesi gerekir.
(bkz: beşir le vals)
(bkz: sophie s choice)
Hotel Rwanda.
1915 ermeni katliamını anlatan bir filminde çekilmesi gerekliliğini anımsatır..öyle ki türklerin katliamları filmleştirilse iyi bir soykırım filmleri arşivi olurdu.
(bkz: shooting dogs)

http://tr.wikipedia.org/wiki/Shooting_Dogs
the papillion
Tam olarak bir film olmasa da 38' dersim katliamı belgeselinin, bu kategoriye girebileceği kanaatindeyim.