bugün

artık bu profildeki erkeklerden gerçekten midem bulanıyor. kadınlar sokakta gözlerinin önünde asılıp kesiliyor eline telefon almış çekiyor ama. bir kadını bir caninin elinden almıyor da bunu whatsapp haber hattına atmak için belki 3 kuruş için video çekiyor. anlam veremiyorum.
bir kadın ölmemek için yanındaki 10 yaşında kızıyla yaşam savaşı veriyor, kızı annesine ölme diye yalvarıyor; ama biz bu olayda birini yardım etmeye çalışırken değil çektiği videonun ardında olayı izlerken görüyoruz. açılan başlıklarda sözde adamlar bunu bana verin anasına geri yollayayım, verin kafasını keseyim, onun bilmem nesini bilmem ne yapayım vs diyor lan sokakta bir kadın tekme tokat dövülürken hiç edilirken vahşice öldürülürken arkasını dönenler kimler peki? şu sosyal medyada gördüğümüz kadar adamlığı sokakta görmüş olsaydık bugün bu olaylar olmazdı. bırakın şu ucuz tehditleri. o kadar esip gürleyip belki de kendiniz bile dövüyorsunuz eşinizi sevgilinizi
jean baudrillard abimize uzun bir makale yazdırabilecek üzücü insanlık hali.
şiddet gören kadınlara yardım ettiği için ölen insanlardan haberiniz yok sanırım sizin ?
ya da şiddet görüp yardım istedikten sonra, kendisine yardım eden kişiye saldıran kadınlardan da haberiniz yok ?

kimse kusura bakmasın...ben de karışmam...o bıçağı bana saplama riskini göze almam...kimse alamaz...bok yoluna canımdan olamam...

Buyrun birkaç örnek
https://www.yenisafak.com...icagiyla-saldirdi-2194215
https://izl.sn/10416195
bu tamamen insanlıkla alakalı cinsiyet olarak bakmıyorum olaya. evet fiziken bir kadın daha zayıf bir erkekten ve daha güçsüz. ama şahsen bir kadın olarak olaya, girsem dayak yerim şeklinde bakmıyorum tamamiyle, tabii ki önlemimi alırım her gördüğüm kavgaya dan diye girmem ama bugüne dek kavga ayırmışlığım çok olmuştur. can korkusu değil, insanlığıma yakıştıramadığım bir durumdur seyirci kalmak çoğu zaman
az gelişmiş erkek beyni hakkında bir kaç ufak bilgi vermek isterim,
öncekilke kadına şiddet eğilimi olan her erkek benim gözümde primattan farksızdır.
bu kavgayı bir kadın ayırdığında, bu amk primatı gurur yapmaz...en fazla " sen kadın olmasan ben sana yapacağımı bilirim" cümlesini kendi iğrenç aksanıyla dile getirecek ve siktir olup gidecektir.
aynı kavgayı erkek ayırdığında, hatta ayırmasına gerek bile yok, yukarıda verdiğim linklerden birinde esnaf "hayırdır bir sorun mu var" diye soruyor sadece... işte aynı amk primatı bunu gurur meselesi yapar...ortamdan uzaklaşsa bile bir şekilde geri döner...nezarete bile girse çıkınca gelir...hapse bile girse cezası bitince seni bulur...kafasındaki tek güdü "beni kadınıma rezil etti"...artık bıçak mı çeker, silah mı çeker, kahveden topladığı diğer primatlarla bir araba dayak mı çeker orasını bilemem...

bu sebeple, asla kavga ayırmam...bilen bilir, yakar sigaramı izlerim...

(polisi vs ararım o ayrı konu)
karanlığa bir mum dikeceklerine her gün karanlığa küfredilecek ve herşey unutulup gidilecek . maalesef insanlığımızı yitirdik. daha doğrusu yitirtiler. geçen videoda kız esnaftan yardım istiyor sonra esnafa saldırıyor. birine yardım ettim mi hemen ilk suçlu süpheli siz oluyorsunuz ve böyle böyle bana dokunmayan yılan bin yaşasın mentalitesi ortaya çıkıyor.