(bkz: abeci işi)
Dünyanın en gülünç çiftleridir.
Kişilik unsurunu yerle yeksan edip,, " biz" olacağız diye tüm kişisel olgularınızı çiğnemeniz gerekmiyor. Geçmişiniz, çocukluk arkadaşlarınız, okul arkadaşlarınız, sizi siz yapan herşey sizin yaşamınızdır.
Biz olmak, tüm kişilik haklarına tecavüz edip, vıcık vıcık bir birliktelikle değil, birbirinin özel alanlarına güven ve saygı duyarak oluşur.
Ortak feys ya da instagram açınca, " biz" olunmuyor, haberiniz olsun!
benim karşı olduğum bir durumdur. zaten bütün gün konusuyosun heryerin ortak olursa bide ne konusacaksın ki yani zaten herşeyini biliyosun. ilişkilerde böyle şeyler sıkar bence o yüzden ilişkilerin temelinde sağlam bir güven yatmalıdır diye düşünüyorum.
Aptallıktır. Mesela benim facebook'ta var. Adam iddia tahminleri paylaşıyor. Millet kadın paylaşıyor sanıp gönderinin altına saçma sapan yorum yapıyorlar.
iyiki kullanmıyorum.
samimiyetsizliğin dibine vuran çiftlerdir.

sosyal medya hesabını ortak kullanmanın sebepleri:

1) güven sorunu: acaba ben yokken bu ne boklar yiyor internette sorusunun cevabını öğrenmek için yapılır. ortak bir hesap kullanılıp, başkalarının yazmasına, başkalarına yazılmasına engel olunur. ha aldatmak isteyen her türlü bir yolunu bulur, bunu da iyi bilmeleri gerekiyor.

2) arkadaş kıskandırma saçmalığı: bakın biz çok mutluyuz, mükemmel geçiniyoruz fotoğraflarını sosyal medyada sırayla paylaşma gereksinimi. oysaki aşk, sevgi iki kişinin arasında geçmelidir; figüranlar dahil edilmemelidir. kimsenin tebriğine, beğenisine ihtiyacınız olmamalı. başbaşa doyasıya yaşayabilirsiniz.