bugün

piyasada 249 tl'ye satılan, media markttan 199 tlye aldığım cihaz. şarjının 5 gün gitmesi her gece şarj zahmetinden kurtarıyor ayrıca 30 dadikada tam sarj olabiliyor.

adımlarınızı ve koşularınızı, yaktığınız kaloriyi ve uykunuzu ölçümleyebiliyor. ayrıca uyanacağınız saat aralığında uykunuzun hafif olduğu zamanda bileğinizde titreyerek sizi uyandırabiliyor. uyandırma sırasında bluetooth ile telefonunuza bağlı olması şart değil. bizzat bluetooth'u kapatıp denedim. minnacık alet saati kendisi biliyor ve telefona bağlı olmaksızın sizi uyandırabiliyor. şunu da belirteyim gün içinde sürekli bluetooth ile bağlı olmak zorunda değil. bütün aktivitelerinizi yapın akşam da telefonla bağlayın otomatik olarak tüm veriler life log uygulamasında gözükecektir. halı saha maçlarına gittiğimde 500 kalori yakıp 4000 adım attığımı maçtan sonra aleti telefona bağlayıp görebiliyorum.

life log uygulamasıyla birlikte telefon ile yaptığınız aktiviteler de kayıt ediliyor. nerelere gittiğiniz harita üzerinde gösteriliyor, ne kadar oyun oynadığınız, ne kadar telefonla konuştuğunuz, mesajlaştığınız vs.

tüm verileri günlük haftalık aylık yıllık olarak raporlayabiliyor, o hafta hergün kaç saat uyumuşşunuz kaç saatini derin uyumuşsunuz vs.

bunların dışında kendiniz seçtiğiniz programlardan bildirim geldiğinde bilektik titreyerek sizi haberdar ediyor(whatsapp gibi programlarda çok işe yarıyor) aynı zamanda gelen aramalarda ve telefon ile bileklik birbirinden uzaklaştığında da titreyerek bildirim yapıyor. telefonunuzu orda burda unutuyorsanız güzel bir özellik ve tabi bu özellikler istenmezse kapatılabilir. olur ha telefonunuzu yakınlarda bir yerde kaybederseniz bileklik üzerinden tuş ve tıklama(ya da vurma diyelim) kombinasyonuyla telefonunuzu çaldırabilirsiniz.

tüm ihtiyaçlarımı karşılayan bir alet. saati göstermek ve nabız ölçmek dışında aynı özellikleri olan bir akıllı saati her gün şarj etmektense böyle bir bileklik almayı tercih ettim,

sabahları sessizce titreyip uyandirması ve telefona bildirimler geldikçe eş zamanlı titremesi en işime yarayan özellikleri. bunların dışında adım ve kalori verilerini görmek ekstra.