1. 1.
  evet böyle bir his vardır. öpüşünce bir anlığına zaman ve mekan yok olur. yada hızlı giden bir arabadayken araba sert bir viraja girer sıfır ses müthiş bir sonsuzluk hissi verir. en basiti nefes tutulunca oluyor. bu ölüm gibi bir şey. sahi ölümde bu kadar güzel midir?
  4 ... sorumsuz sorumlu
 2. 2.
  genelde bir gece yarısı çimlerin üstüne uzanmış yıldızları izlerken kapılırım bu hisse ama öyle olmadığını monoton kapitalist yaşama dönünce anlıyoruz.
  3 ... supersonictrip
 3. 3.
  uzayı düşündüğümde geliyordu bana o his, sanırım sonsuzluk hissi boşluk gibi bir his olmalı. başlık ismine bayıldım açana teşekkürler.
  5 ... sylwia
 4. 4.
  Zamana bağlı olmayan seyleri hissettiğimiz zamanlarda ortaya çıkar. Mesela benim, o güzel yağmur damlalarının, yere düşesiye kadar sokaktaki her ıvır zıvıra çarpma sesini dinlemem gibi.. Hoştur efendim, hoş.
  1 ... quaint
 5. 5.
  Ölmeyeceksin sanırsın,her şeyi. bildiğini,her şeye sahip olduğunu,diğer insanlardan üstün olduğunu,her zevki tadacağını,her güzelin veya yakışıklının senin olduğunu sanırsın.
  1 ... sessiz geveze
 6. 6.
  öldükten sonra tanrıyla bir olmanın getireceği muhteşem his. mutlak sevgidir.
  2 ... mrigasira
 7. 7.
  Okunamayan milyonlarca kitap, gidilmeyen yerler, adım atılmamış, gezilmemiş, görülmemiş yerler, uzay boşluğunun sınırları, bilinmeyen bilgi, yapılmak istenen onca şeyle birlikte rahatsız eden durumdur.
  1 ... sessiz geveze
 8. 7.
  annenin "hadi" seslenişiyle kafana çakılan, bilinç bölünüşüne kadar süren mükemmel histir.
  2 ... nanautzin
 9. 8.
  uykuya dalarken sarıp sarmalayan histir.
  1 ... monk of monkmountain