bugün

harika dizidir.

(bkz: samcro)
hak ettiği ilgiyi almayan olağanüstü dizi. herkes izlese de altyazıları hemen çıksa. takılı kaldım s02e08 de.
beşiktaş futbol takımının taraftar gurubu olan çarşının filmi çekilirse verilecek olan isimdir.
Hücresinden kaçırdıkları mahkum her heyecanlandığında mastürbasyon yapmaktadır...

Clay: hand on the dick, what's the deal?
prisoner: i have cmd
clay: what?
prisoner: compulsive masturbation disorder
piney: i used to have it once
prisoner: really? what then?
piney: i turned 13 and it went away...

tarzı bir diyaloğa sahne olmuş dizidir. arkadan tabi clay "bi daha elini oraya atarsan şeyini koparırım" gibisinden bir tehdit savurdu.
(bkz: o çocukları)*
üçüncü mevsimi tsi 8 eylül 2010 - 05:00'da başlayacak olan; kendini özletmiş dizidir.

41 gün.
yeni mevsiminin ilk bölümü birkaç saât önce eztv'ye inmiştir.

yalnız çok isteyeni var; yavaş iniyor.
---s3e01 spoiler--
arkadaş, ben bu kadar kolay adam harcanan dizi görmedim!
--s3e01 spoiler---
sessiz sedasız 3. sezonu başlamış dizi 2. bölümü bile çıkmış lan. Gotta live this life Until you die o zaman!
3 sezona da yine muhteşem soundtracklerle girmişler. Ha bu arada Tara, ne güzel insansın sen öyle. Öyle de böyle hatunlar hep filmlerde dizilerde mi olur arkadaş.

http://www.youtube.com/watch?v=Ov5WpnD1i_A bu da dizinin 3. sezonundaki ilk parça.
uzun süre dizi vs takip yeteneğim olmamasına rağmen, takip etmeninde ötesinde gün içerisinde replikleri kafamda gezecek ve yüzümü güldürecek kadar hastası olduğum dizi..ayrıca soundtrackleri de tartışmasız bir numaradır.1.sezon finalinde çalan "john the revelator" soundtrack işine son noktayı koymuştur...izlemeyenlerin izlemesi gereken harleylerden ve silahlardan çok daha öte bir dizi..
yayınlandığı fx kanalı 4. mevsiminin çekilmesini istemiştir.

(bkz: yakışır)
--spoiler--
3. sezon, 7. bölüm itibariyle korkutmuştur. şu jax'in tokatlayıp yeleğini klozete soktuğu latin, tara'yı mı öldürecek anlamdım ama yapmasın.
--spoiler--
son iki bölümü (s3-e08/09) irlanda'da geçmektedir.

bu iki bölümde de klasik jenerik şarkısı olan ve curtis stigers'ın seslendirdiği this life'ın üstüne bir de irlanda kavalı** döşemişler.

kmplayer'da jeneriği a-b noktalarını belirledim. sırf jeneriği dinliyorum. yok böyle bir keyif.
müziklerini çok iyi kullanan dizi.
30 kasımda 90 dakikalık 3. sezon finaliyle aklımızı başımızdan alacak dizi. şöyle bir final promo'su var.
http://theloveumake.com/2...omo-screen-caps-spoilers/
3. sezon finali; dizinin kabak tadı vermeye başladığı düşüncesini bertaraf etmiş, son derece tatminkar gelişmiştir. gemma ölsün istiyorum bu arada, cete elemanlarının hepsini dudaktan öpmese olmaz sanki!
içinde anarşi kelimesi geçtiği için yurdum ergenlerinin bayıldığı dizi. hepiniz anarşistsiniz tamam vurmayın.
her fırsatta parti düzenlenir bu dizide. canın orda olmayı çok ister. rüya gibi hatunlar, çeşit çeşit içkiler, kapının önünde deli motorlar ah çektirir. mayalar ayağını denk alsın ayrıca.
3. mevsimin sonu da başı gibi olmuştur.
--aylar önce bitti ama spoiler--
3. mevsim başında samcro'ya sürekli yamuk yapan deputy* david hale çat diye inmişti. mevsimin sonunda da fda'ci midir fbi'cı mıdır ajan june stahl'ı sağlam bir ali cengiz oyununa getirip kafasına sıktılar. daha doğrusu opie'ye sıktırdılar karısının ölümüne neden olduğu için.
--aylar önce bitti ama spoiler--
yalnız sıkılmaya başladığım bir konu var: bu kadar ölüm olan bir dizide nasıl olur da samcro'nun çekirdek kadrodan kimse ölmez? neden önünde sonunda soa mutlu sona ulaşır?

neyse ne... güzel dizi. izletiyor kendini. en iyi müziklere iye dizilerden biri.
arkadaş tavsiyesi ile başladığım mükemmel ötesi dizi. kesinlikle sağlığa zararlı. birincisi, zaten içimde var olan anarşik tarafımı ortaya çıkartıyor yavaş yavaş, ikincisi ise dizide o kadar çok sigaralı bölüm var ki sadece diziyi seyrederken bir paket sigara gidiyor helalinden.

bir de, biri bana hayrına harley davidson alsa ne güzel olur.
dizideki en büyük yanlış "hbo"da yayınlanmıyo olmasıdır. harley'i olmayan insanların izlememesi gereken dizidir gereksiz özenmeler içine girmelerine sebep felan olur uğraşamayız onlarla.
Türkçe karşılığı Anarşinin oğulları'dır ve Charming çıkışlı bir motor kulübünün çeteleşmiş halini izlediğimiz dizidir.
Bir kaç bölüm izleyeni yörüngesine oturtacak dizidir.
Dramı, aksiyonu, karmaşıklığı ve basit insancıl hataları ile tadından yenmez.
3. sezonuna başlamış bu bitene kadar 4. sezonda başlasa diye heyecanladığım, aynı zamanda da böyle bir dizi hakkında bu kadar az entry girilmesi ile sözlüğün dizi kültüründe çok zayıf olduğu fikrini uyandıran muhteşem ötesi amerikan yapımı tv dizisi.