bugün

gitme imkanım olmadığı için epey üzüldüğüm bundan tam 6 yıl önce yapılmış festivaldir. aslında o zamanlar metalle ilgilenmediğim için haberim bile yoktu.

düşünsenize amk megadeth, rammstein, metallica, slayer, anthrax falan karşınızda çalıyor. ne kadar efsanedir. net.
6 yıl önce bugün, üçüncü ve son gününü yaşadığımız festival.

durup dururken aklıma geldi de üzerinden epey zaman geçmiş. 6 yıl önce bugün anthrax, slayer, megadeth ve metallica'yı canlı canlı tek bir günde dinlemiştik. bir daha olsa da gitsek.
üzerinden 6 sene geçti ben hala bu festivale gitmiş olmakla övünüyorum ve gitmemiş olanlar övünmem karşısında hala pişman oluyorlar..

dünya gözü ile görüp görebileceğim en iyi müzik şöleni idi..

daha da gelmez..
Turkiyede bugune kadar gelmis gecmis en saglam muzik festivalidir.. O gruplari bir araya getirip bir de turkiye gibi bir 3. Dunya ulkesinde calmaya ikna etmek buyuk istir..
o kadar pişmanımki sahne önü almadığıma lan haftalık 150 alıyordum lan alsaydım keşke abi bir daha görebileceğimi zannetmiyorum bu kadar ismi bir arada genede hayatım değiştirdi bu konser resmen.
big four'un topluca gelerek metal severleri sarhoş ettiği daha dünmüş gibi anımsanan konser. manowar basçısı brutal türkçe konuşarak damgasını vurmuştur.
festivalden hatırladığım en büyük anı (bkz: metallica oley tezahüratı) dır. orada olmak tanıklık etmek. bira sırasında erkek kadın fark etmeden fordlamak, fordlanmak, saatlerce sussuz kalmak. herşeye rağmen iyi di be dost.
big four içersinde, performansını en çok beğendiğim grubun slayer olduğu festivalin türkiye ayağı. yine berbat bir organizasyonla karşılaşmamıza rağmen, (bkz: saat altıdan sonra festival alanında suyun bitmiş olması) megadeth sahnedeyken iğrenç bir ses sisteminin mevcut olmasına rağmen, her şeye rağmen, tarihe tanıklık etmek güzeldi..
3 gün boyunca biraya para yetiştirememekten öldüğüm geberdiğim ama her anına her durumuna her yaşadığıma ve her şeye deyen festival.
aç kaldık itildik.Hatta su bulamadik.headbang yapmaktan boynumu 3 gun oynatamadim adam gibi.pogolar arasinda kalip ezilerek evrim gecirdik.yine de herseye degerdi.muhtesem bi olaydi.
Simdi de 2011 icin iron maiden gelicek diyorlar.tamm artik kesin haci olucaz
türkiye nin görüp görebileceği en büyük festival ve en büyük gruplardı, en azından thrash metalle çocukluğu geçen insanlar için.
deliler gibi eğlenip coştuğumuz unutulmaz festival.

ama plastik korumaların altından çimlere sızan biralar yüzünden şu an inönü çimleri berbat durumda.
inönü nün zeminini sikerten festival olduğu söylenendir.
Türkiye için 100 yılın festivaliydi . Rammstein Big 4'u yerle bir etti şovlarıyla enerjisiyle . Joey DeMaio yine harikaydı Metallica ise her zamanki gibi yapmacıktı ama orda olmak muazzamdı..
her yerde ama her yerde "metallica'nın pena atışları ve ardından veda konuşmaları" videosunu yakara yakara aramama rağmen bulamadım, festivalin benim için en değerli anlarından biri o arada gerçekleşti ve ben hiçbir yerde bulamıyorum, çok üzülüyorum-kahroluyorum.
manowarın konser niteliği olarak en iyi olduğu. atmosfer olarak ise en iyinin metallica olduğu festival. rammsteinı izlemedim.*
bazı kuralların olduğu festival sanırsam. *
görsel
organizasyon bakımından sınıfta kalmıştır. neden mi?
-pahalı yiyecek ve içecek fiyatları.
-iğrenç tuvaletler.
-sahne alçaktı. saha içinden bir şey göremedik.
- çoğu grupta ses sistemi berbattı.

her şeye rağmen rammstein mükemmeldi.
festival sonrası duymada sorunlar yaşanıyor.şöyle ki;iş yerinde makine seslerini slayer şarkılarının başlangıcı sanmak,"metallicaa olleeeeeeeeeey" nidaları duymak gibi.sonraki hayata adepte zor azizim.
sanat yönetmeni kankam olunca sırf laf olsun diye bir kaç arkdaşımı ve abimi sahne önü bilet ayarladığım konserdir. sileyır bok gibiydi ama metalikada eylekdik ha böle alevler filan deyip sözlerime son veriyorum...

edit: BELEŞ BiLETiMi KISKANANLARDA EKSiLESiNLER HEMEN HA...
slayer'ın davul tonu..
(bkz: orgazmik duygular)
para sıkıntısı yüzünden katılamadıgım festivaldir.
(bkz: fakirligin gozu kor olsun)
gelin olmuş gidiyorsun, bana metallica ile veda ediyorsun, şöyle ki;
http://www.facebook.com/h...938&fbid=404914270938
Akbank v.i.p kısmında olduğum için çoğu kişiden daha farklı yorum yapabilirim sanırım organizasyon için.
istediğim zaman saha içine inebildim. Ayrıca bira,vodka-vişne,cola,meyvesuyu,su vs gibi içecekler bedavaydı(kimlik gerektirmeden)ve sürekli sandviç ,kanepe gibi ikramlar vardı. Bir çok ünlüyle içiçe olmak da iyiydi.
Onun dışında yorum yapmak gerekirse ; cumartesi ve pazar günü gittim.Vodafone'a kırmızı şapkalar ve baget için ; Converse'e çanta için ; Metro Fm'e fosfor için çok teşekkür ediyorum.Bir diğer nokta tuvaletlerin gerçekten felaket olmasıydı. inanılmaz mide bulandırıcıydı. Sanatçı performanslarına gelince de kesinlkle Manowar ve Metallica en iyileriydi. Diğerleri onların yanında sönük kaldı. ''Seneye tekrar görüşmek üzere ''dediler umarım sözlerini tutarlar . Bekliyoruz.
su fiyatlarini abartmadiklari icin saygi duydugum organizasyon.gerci cuma ve pazar aksami sular bitti gerekcesi ile susuzluktan kirildik ama olsun.
en iyi sahne şovu; rammstein
en iyi seyirciyle bütünleşen; manowar
en iyi çalan; slayer

bunların hepsini aynı anda yapan; metallica..

bir yığın anı ve morluklarla son bulan, hep hatırlancak festivaldir.