bugün

cok sinirlenip ortami terk etmeden once, kisiye zaman kazandiracak sozdur ve genelde sacma olur. kazanilan zaman zarfinda daha mantikli bir seyler dusunulerek ortamda bomba etkisi yaratmasi saglanir, bu sayede daha evvel soylenmis sacma soz coktan unutulmustur, herkesin aklinda zaten o son soz kalacaktir. bir nevi karakter oyuncudur.
-son birşey söylicem ve gidicem hede!
(bkz: sondan bi önceki söz)
'son bir şey söyleyebilir miyim?'dir.
birkaç denemenin ardından bu sefer kesin yolun sonuna geldik.seninle ilgili konularda;kesin; sözcüğünü kullanmak ne kadar yanlış olursa olsun bu konuda en doğrusu bu kelime sanırım.daha önce çok denedim.sana bakmadan yaşamayı sadece sözlerine tutunup mutluluktan ağlayabilmeyi becerebildim ben.emin ol seni ömrümün sonuna kadar yanımda göremeyecek olsam bile yeminli başlamıştım seni sevmeye.sende bana senin bunu kaldıramayacağından hiç bahsetmemiştin, tam tersine;seviyor musun beni?çok mu?peki o zaman biraz daha sev..herşeyden çok beni sev; der gibiydin,öyle davranırdın,hissettirirdin.ama anlayınca kalbimin ve aklımın orta yerine düşen öyle bir gerçek varki;

sen beni hiç sevmemişsin meğer..arkadaşken de sevmemişsin,sevgili olma adımları atarken de,bana gitme seni seviyorum; derken de sevmemişsin beni..en çok acıtanda bu oldu ya zaten..

oysa ben sana arkadaşken de aşıktım,sevgiliyken de aşıktım,sen başka birini anlatırken de,dayanamayıp gitmeye kalktığımda da ve belkide şimdi de..herşeye rağmen..

seni fazla görmediğim ve sana fazla dokunmadığım için kendimi şanslı hissetmemi söylüyorlar şimdi.haklılar belkide.canım bundan fazla yansaydı nasıl olurdu bilmiyorum ama haklılar.ben güçlü değilim.ama bu güçsüzlüğümün farkındalığına rağmen,daha çok acı çekeceğimden adım gibi emin olmama rağmen son bir defa da olsa sana sarılabilmeyi isterdim.uzun zamnandır yapamadım çünkü bunu.ve birileri seni benim kadar sevmemesine rağmen sana dokunabiliyorsa bu işte bir yanlışlık vardır.belki senin beni hak etmediğindendir ama,peki sen hak etmiyorsan benim kabahatim neydi ki?

herkes mesafeye bağlıyor yapamayışımızı.oysa bilmiyorlar ki bizden sevgili olmuştu.hem de her şeyi göze alan sabırla kavuşacağı günü bekleyen sevgiliydik biz. farkımız vardıysa anlat bana.ya da ben öyle sanmıştım..şimdi bakınca ben aşkı da sabrı da tek başıma yaşamışım.özlemeyi acı çekmeyi,kısaca seninle ilgili her şeyi..sen hep uzakta da olsam yanındayım derdin ama sen hiç yanımda olmadın.sadece cümle kuramamaktan yakınmana rağmen kurduğun o muhteşem cümlelerin vardı.işte o yüzden sana sinir olurdum cümle kuramıyorum dediğinde.çünkü bana yok yere umut verdiğinde öyle özenli ve anlamlıydı ki cümlelerin..keşke hayatının diğer alanlarında da kullanabilseydin bu yeteneğini.ve ben işte şimdi anladım o kimsenin anlayamadığını.aramızdaki sorun mesafe değildi.çünkü insanların karakterlerini hiçbir zaman mesafeler belirlemez, kendileri belirler.işte bu yüzden biliyorum ki sen bana dokunamazken,uzağımdayken yaptığın şeyi yanı başımda da olsan, benimle sevişmiş de olsan yapacaktın.o yüzden kimse mesafeye bahane bulmasın.sorun senin kişiliğinle ilgiliydi.

evet sen yine hiç bir şey söylemeden gittin ve beni hatırlamıyorum kaçıncı kez yalnız bıraktın.ben şimdi daha önce seni seviyorum diye yalvararak beni vazgeçirdiğin o yepyeni hayatıma başlıyorum.bu sefer büyük bir kararlılıkla ve sensiz.ben bilmiyorum seni unutabilir miyim mutlu olabilir miyim ama senin geleceğini görüyorumben , benden öncekiler ve benden sonrakiler, en sonunda hiç biri olmayacak hayatında ve sen o zaman anlayacaksın kişiliğinle ilgili sorunları.ama o zaman hayatında istediğin her kimse o yanında olmayacak.verdiğin yalan sözler bir gün büyük bir çığ gibi devrilecek üstüne.işte o gün beni anlayacaksın.ama çok geç olacak sevgilim ve o zaman yaşamaya bile yüzün olmayacak...
en az kendisinden once soylenilen soz kadar onemlidir.
son sözü söylemeden önce söylenilen son sözü söylemeden önce söylenen sözün teması niteliğinde olandır.

(bkz: ebenin ami ali sami)
en iyi olasılıkla, sondan sekizinci ya da onuncu sözdür...
beni dinlediğin için teşekkürler.
hoşçakal.