bugün

-klasik her inşaata düşman olma gelenekleri.
-slogandan öteye giden hiçbir şeyleri olmamaları.
-önder kabul ettikleri isimler hakkında hiçbir bilgileri olmamaları (marx, lenin, stalin, mao)
-çoğusunun din düşmanı olması.
-halk ve yurttaş kelimelerini ağzından düşürmemelerine rağmen ne halkla ne yurttaşla alakadar olmamaları.
-sosyalizmi sadece bir sos olarak kullanıp esasta atatürkçülüğün ve kemalizmin kölesi olmaları.

ve daha nice sebepler...
her şeyin en iyisini bildikerini sanmaları.
dinsiz olmayı din düşmanı olmakla karıştırmaları.
kalın kafalı olmaları.
liderlik saplantısından kurtulamamaları.
dinsizliği bir din gibi savunmaları.
eşitlik yerine oligarşiyi savunmaları.(alevilerin üstünlüğünü savunur bizim naylon solcularımız)
ezber cümlelerden başka bir halt bilmemeleri. (2 kelimesinden biri marksist, leninist , faşist olan kuş kafalılardan bahsediyoruz)
türklükten ve türkiyeden nefret etmeleri.
halkı aşşağılamaları...
sosyalist ülkelerde protesto eylemleri yasak olduğu halde, solcuların protesto dümbeleği olması,
lan oğlum bütün komünistlere söylüyorum; bakın kuzey kore diye bir komünist ülke var onu alın gözünüzün önüne, orası bildiğin padişahlıkla yönetilen ve karşıt eylem yapanın alnından vurulduğu bir ülke, eylem yaparken akıllı olun artık, düşünmeye başlayın artık.
--spoiler--

solcular hariç herkesin tespit edebildiği, kolayca görülen nedenler bütünü. önem sırasına göre gidersek şöyle bir şey oluyor;

1. insan hayatına değer vermemeleri.
2. mala ve mülkiyet haklarına saygılarının olmaması.
3. maneviyata ve kutsallara karşı tamamiyle düşmanca tavır takınmaları.
4. türkiye'nin düşmanları ile daimi işbirliği içinde olmaları.
5. demokrasi ile bir işlerinin olmaması, zor kullanarak otorite olabileceklerini zannetmeleri.
6. türk halkının ihtiyaçlarına cevap verecek özgün bir sistem geliştirme kabiliyetlerinin olmaması. irrasyonel, çürümüş sistemlere takılı kalmaları.
7. en iyisini kendilerinin bildiklerini zannetmeleri, kibirli olmaları. eleştiri kabul etmemeleri.

--spoiler--

yalan mı?
ben solculardan nefret etmiyorum, onlar benden nefret ediyorlar.

''allah, kitap, kur'an, dinin emri'' deyince 'Gerici' diyerek kıçıma tekme atmak, beni yüksek bir yerlerden fırlatmak, istiklal mahkemelerine çıkartmak, kafama şapka takmak, yapmayınca da idam etmek istiyorlar.

dini tahrif etmeye çalışıyorlar. ezanlar türkçe okunsun, ibadet türkçe olsun deyip hiç olmadıkları türkçülük edebiyatı yapmakta üzerlerine yok. 'dinde baş örtüsü yok' deyip 1400 senelik islam ahlakına tükürmekte beis görmüyorlar.

kadınların özgürlüğünden anladıkları şey de, kadınların her yerde erkeklerle beraber olması, sokakta kadınlarla öpüşmenin doğal karşılanması falan...

böyle bir zihniyetin nesini seveceğim...
kadınlı erkekli olmalarıdır genellikle.
dinsiz olmaları..
Kendi düşüncesinde olmayanları küçük görmeleri. Sanki kendileri adam olmuş da barkalarına laf ediyorlar. Ağızlarından ddüşmeyen "faşizm" kelimesini ona buna yapıştırıp kendilerini hiç mi hiç sorgulamazlar. Yanlış anlamayın hepiniz öyle değilsiniz ama hepinizi toplayınca o çıkıyor.
kokmaları.. yıkanın yıkanın. bi de tıraş olun mal herifler.
pis olmaları, pis pis pis. her konuda pisler. yaklaşmayın bana. zaten anfide solcu kılıklı gördüm mü hemen uzaklışıveririm ordan. kokuyorlar resmen yaa!!
kıçına 18lik inşaat çivisi yemiş olmak.
solcuları sevmeme sebepleridir.

sırrı abi says;netti lan sol size!
Hiç bir ideoloji için kimseden nefret etmemeliyiz.
Solcular kadar mantıklı düşünemeyenlerin nefret etmekten başka çareleri var mıdır? Ben bir solcuyum ve bir ülkücüden nefret etmiyorum. Uğruna savaştıkları şeyi mantıksız ve gökten inmeci buluyorum. Bu kadar.
solcuların iyi koyduğunu gösterir...

edit:gerçekten iyi koymuşlar!
http://www.youtube.com/watch?v=BvJN1NyHfks
hep şeytani düşünmeleri..
kendileri haricinde hiç kimseyi sevmemeleridir. Onların dışındaki herkes azınlıklar onlara göre. emekçi, isci, köylü kavramlarını tutturmus gidiyorlar. biz köylü milletin efendisidir diyen kanuniyi sevenleriz. onlar bu lafı söyleyen insanı seven insanları hakir görenler ama ağzından köylü lafı düşmeyen çakma emekçiler. 1 Mayıs işçi bayramı diye kutlamaya giderler 12 yaşında simitci çocuğun tezgahını tarumar ederler. iste bunlar hep solculuk ve solculardan nefret etme nedenleri.
parti liderini allah, peygamber, halife yerine koymamalarıdır.

halbuki koyun olsalar ne güzel olurdu ya.
zina yapmak, kumar oynamak, içki içmek onlara göre pek günah sayılmaz. zevk işidir onlar için.
küstah, kendine beğenmiş ve çok bilmiş davranmaları.
kibirli olmaları. tek sebebi budur.
ramazan ayında oruç tutmamaları, bunu bir marifetmiş gibi algılamaları.
interneti sansürleyip, tanıdıkları yolsuzluk yapınca savcıları görevden alıyorlar. Pardon bir karışıklık oldu, bunları yapsalar sevilirlerdi.
dinsiz olmaları, oruç tutmamaları. daha ne olsun!
güncel Önemli Başlıklar