bugün

entry'ler (284)

uludağ sözlük yazarlarından kitap tavsiyeleri

Yüzyıllık yalnızlık. Gabriel Garcia Marquez.

kürtlerle uygurların mübadelesi

Ülkücülerle Uygur bölgesindeki Çinlileri mübadele etmekten daha mantıksız bi önerme. Hem Orta Asya' dan geldiklerine inanıyorlarsa köylerini ziyaret etmek hoşlarına gidecektir hem de Uygurlara zulme devam edecek bir Çin hükümeti olursa karşısında bizim yiğit reisleri bulur. Ayrıca bu topraklar da biraz olsun çalışkan ve ön yargısız insanlarla gelişme görür.

ülkücülerin evlerinde birer tane uygurlu beslemesi

Mantıksız önerme. Şimdi Türkiye' deki Kürt sorununu Kürtleri Kuzey Irak' daki akrabalarının yanına göndererek çözebilir miyiz, asla. Çünkü Ülkemizdeki Kürtlerin tapulu arazileri var. Senin çıkıp da Kürtlere burada yaşayamazsın deme hakkın yok, aynı şekilde Uygur Türklerine de diyemezsin. Çin Uygur Türklerine zulmediyorsa Çin devletini protesto edebilirsin ama Çinlileri döverek sorunu halledemezsin. Ayrıca kendi ülkende zulüm görenlerin de yanında olmalısın, ancak bu şekilde inandırıcı olabilirsin. Sonuçta ülkücüler ''Kürtler Türk vatandaşıdır '' diyorlar mı diyorlar. Madem Kürtler Türk vatandaşı önce kendi ülken için iyiyi iste ve yanıbaşında zulüm görenlerin yanında ol.

ülkücülerin evlerinde birer tane uygurlu beslemesi

Türkiye'deki ülkücü sorununu çözemeyecek öneri. Ama bu önermenin vice versa durumu güzel olurdu.

omar souleyman

2013 Nobel Barış Ödülü konserinde sahne almış Kürtçe ve Arapça psychedelic doğu müziği yapan cool kişi.
http://www.youtube.com/watch?v=yGbThoV1E6g

paulo freire

Ezilenlerin Pedagojisi adlı kitabın düşünürü. Bu kitabı bilinçli bir şekilde okuyan varlıklı bireyler var mıdır acaba? Zira ben zengin olsaydım bu kitabı okurken bunalıma okuduktan sonra intihara göz kırpardım.

üniversitelerde 2 sınıf derslerinin zor olması

Genel kanaattir. Herkes, gardaş bizde 2 çok zor diyor. Bizde de zor amk. Anlayın artık diyorum gardaşıma her yerde 2 zordur...

charles baudelaıre

Okunası şair. Varoluşçudur. Yasaklı bir şiiri vardı ya neydi o hatırlayamadım, neyse bulunca yazarım.

33

Bana 33 kurşunu hatırlatan osbirin iki büyüğü sayı.

troll kelimesinin türkçe karşılığı

sikerten.

ceylanpınar

Halkına polis ve asker yetmezmiş gibi bir de El Nusra' nın saldırdığı Urfa ilçesi. Sen git seçimlere hile karıştırıp halkın sevmediği bir kişiyi belediye başkanı yapmak için bin bir seçim hilesi yap sonrasında hakkını savunan insanlarına tomalarla saldır, lanet olsun böyle adalete...

ceylanpınar

Ankara ile karşılaştırılamayacak ölçüde çok zulüm gören; fakat onurlu ve adaletli ülkemiz insanınca umursanmayan, koca yürekli insanların şehri.

oy kullanırken gerçekleşen komik olaylar

Oy kullanırken başımıza gelen komik olaylardır. Mesela deliği tutturamamak gibi.

çiya mazi

Keşke Kürtçe bilseydim de okuyabilseydim dediğim masal yazarı. Bahol adlı bir kitaba sahiptir.

abdullah çatlı

Hiçbir zaman bir Mahir, bir Ulaş, bir ibrahim olamayacak kişi. Neden? Çünkü, birisi halk için en mantıklı ve güzel şeyi; yani adaleti kovalarken; ötekisi insan canına kıymıştır.

alexis texas

Hoş bir kadın. Keşke bir akşam yemeği yiyebilsek.

30 mart 2014 yerel seçim tahminleri

AKP:%36.5
CHP:%31.3
MHP%18.2
BDP:%8.5
DiĞER:%5.5

30 mart 2014 ekşi sözlük ün patlaması

Sebebini bilmediğim vahim bir durum. Birileri ya da bir şeyler yardımcı olsun.

ekşisozlüğün kapatılması

Ekşi sözlüğün 30 mart sabahı kapatılmasıdır.

27 mart 2014 youtube ye erişimin engellenmesi

Halk ile taşak geçmektir. Yazıklar olsun.