bugün

eskiden severdim. sonra mikrop kaparsın sevme dediler. bende dokunmuyorum ama bakışıyoruz.
seçme ve seçilme hakları olsa çoğu yerde muhtarlığı, bazı yerlerde belediye başkanlıklarını alırlar.
Kapatılmalıdır.
Milli güvenlik sorunudur.
ülkedeki önemli sorunlardan biri olmasına rağmen, ısrarla görmek istenmemektedir ve ele alması gerekenler tarafından adeta 3 maymun oynanmaktadır!
ama bunu da ertelemenin bir bedeli olacak ve vebali yine onların olacak.
bu süreçte köpek saldırısında sakata gelmeyenlere ne mutlu.
Şimdi yemek verdim de geldim selamları var.
masum ve tehlikeli olarak ayrımı yapılmadıkça hep hatalı genellemelere konu olacak olan köpekler. lütfen ayrımı iyi ve doğru yapalım.
görsel
Severim ve de korkarım.
kimisi tehlikeli kimisi masum olan köpekler. hepsi tehlikeli diye hedef göstermek yanlış olur.
dokunmayın bu hayvanlara ,garibandan daha zor durumdalar.
suçları ne, insanlar köpek alıyor bakmak için sonra sokağa bırakıyor suç köpeğin.

ayıp ayıp..
Gereksiz duyar kasmanın anlamı yok. Daha az önce sokağı kendi malı zannedip ortasına yatan bir tanesi neredeyse bana saldıracaktı. Çünkü evimin önüne çıktım. Nasıl olur da evimin önüne çıkarım...

Arkamdan 15 dakika havladı hayvan oğlu. Siz de evinizde o havlamaları duyup hüsn-i tâlil yapın kendi kendinize üstteki bazı yazarlar gibi. Kim bilir belki ısırmak istediği bir kişi elinden kaçmıştır da ona kızıyordur demeyin...

Bu sokak köpekleri derhal ve acilen öldürülmelidir. Yoksa evinin önüne çıkamayan insanlar gerekeni yapacaktır. Bu bir tehdit değil, olacakların habercisidir. Çünkü her canlı kendi güvenliğini ön planda tutar (bkz: ihtiyaçlar hiyerarşisi)
Kimseyi suçlamak istemem ama hayatım boyunca hiçbir köpeğin saldırısına uğramadım. Ki ben yolda gördüğüm hemen her köpeği severim, kafasını okşamasam bile konuşurum mutlaka bir şey söylerim. insanlar neden böyle şeyler yaşıyo anlayamıyorum gerçekten. Sadece şunu söylemek istiyorum, muhtemelen köpekler bulundukları bölgeyi sahiplenip koruyorlar, bu şekilde engellenen bir çok hırsızlık da var inanın bana. Bunun dışında zaten hayvanların psikolojisini bozacak bir sürü etken var sokaklarda.. Ama asıl fikrimi soracak olursanız, bence hepsi kısırlaştırılmalı. Bu şekilde zamanla yok olurlar. zaten biz onları, onlarda pis sokaklarda yaşamayı hak etmiyorlar..
gereksiz duyar kasmak gibi bir ifade türkçe' de yok, bu bir. insanların masum sokak köpekleri için duyarlı olmasına karışmaya kimsenin hakkı yok, bu iki. tehlikeli sokak köpeklerinin toplatılıp barınaklarda rehabilite edilmesinden başka bir çözüm yok, bu üç.
tekrar etmekten bıktım siz anlamaktan bıkmadınız. bu kadar çok insanın bu kadar çok açıklamaya rağmen hala aynı hatayı ısrarla devam etmesine mi üzüleyim ısrarla masum sokak köpeklerinin de hedef gösterilmesine mi ?
arkadaşlar, öncelikle tehlikeli sokak köpeği saldırısında hayatını kaybetmiş olanlara Allah' tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. sokak köpeği saldırısına uğrayıp yaralananlara da geçmiş olsun demek istiyorum.
ancak bütün sokak köpekleri tehlikeli değildir, kendi halinde yaşayan, sesini bile çıkarmayan sokak köpekleri biliyorum. masum sokak köpeklerine müdahale etmenin de herhangi bir anlaşılır ve mantıklı yanı yoktur. müdahale olursa da masum sokak köpeklerine, bu konuyu özellikle takip edeceğim.
aralarında tehlikelisi de masumu da olan köpeklerdir. bütün sokak köpekleri tehlikelidir diye genelleme yapmak da yanlış ve gerçek dışıdır. anlayın artık !
--dil dersi başlar--
Halk dline öyle ya da böyle yerleşmiş ifadeler dilin birer varlığı olarak kabul edilir. Türkçede (Türkçe sözcüğü kesme işareti ile ayrılmaz) bu şekilde yer alan pek çok sözcük vardır. Ayrıca noktalama işaretlerinden önce boşluk bırakılmaz. Noktalama işaretleri kullanımı dersine girmeyeceğim çünkü onları anlatmakla uğraşamam. Keşke başkasının evine taş atmadan önce kendinize baksanız.

Ayrıca bütün bir metinde saldırgan sokak köpeğinden bahsedildikten sonra kurulan ilk cümledeki bu ifadesi bahsedilen köpek ve onun gibi saldırgan olan diğer köpekleri ifade eder. Orada sıfat görevinde olan sözcük cümlede anlamı etkiler. Dilerseniz bu ifadesini kaldırın anlam değişecektir veya başka bir sıfat olan sözcük getirin (bütün, yaşlı, beyaz, hasta....). Ne kadar garip öyle değil mi?.. Elbette bu dil bilgisi olduğu kadar biraz da anlambilim konusunda yeterlik gerektirebileceği için ilk balışta fark edemeyenler olmasını da anlayışla karşılarım. Bahsedilen girdide de herhangi bir değişiklik yapmadım ki sonradan ekledi, değiştirdi denilmesin.
--dil dersi biter--

Duyar kasmak gibi internet diline yerleşmiş bir ifadeye gösterilen hassasiyetin insanların can ve beden bütünlüğünün güvenliğine de gösterilmesi gerekir. Bu ilginin gösterilmemesi en kibar tabirle samimiyetsizliktir.

Sokak köpeklerinin insanlara zarar verdiğini görmezden gelmek insan hayatını açıkça tehlikeye atmaktır. insan hayatını tehlikeye atan bir davranışı destekleyip de ölen insanlara utanmadan rahmet dilemek ise açıkça ikiyüzlülüktür. Böyle bir tavır kurmak x partili değilim ama şeklinde başlayıp malûm şekilde devam eden cümlelerden daha farklı değildir.

Ayrıca köpeklerin insanlara zarar verdiğini söylemek ifade özgürlüğüdür. insanların kendilerine zarar veren canlılara karşı saldıraya geçeceğini söylemek de öyledir. Elbette ittapar arkadaşlar işlerine gelmeyen ifadelere saldırmayı daha kolay buldukları için tartışmak yerine üst perdeden hakaretvari konuşmayı tercih ederler.

Bir gece dışarıya çıktığınızda evinizin önünde veya girdiğiniz bir sokakta sürü halindeki köpeklerin saldırısıyla karşılaştığınızda buyurun gelin ve tekrar konuşalım veya bir gece yarısı karşı bahçenizde bir kediyi köpekler parçalarken yoksa benim kedim mi diye paniklediğinizde tekrar konuşuruz.
Villada besliyorsan o sokak köpeği olmuyor yalnız.
Adeta sokaklarda terör estiriyorlar, milletin çoluğu çocuğunu musallat okuyorlar , medeni bir ülkede köpek gibi ne yapacağı belli olmayan bir hayvanı sokaklarda gezdirmezler.
ülkedeki büyük sorunlardan bir tanesidir.
bir çok yetkilinin es geçip 3 maymun oynadığı!

https://twitter.com/Kopek...tatus/1706340698755150092
kurban olun şu sokak köpeklerine de bir rahatlasınlar artık.
Onlar bir canlı. Yaşama hakları ellerinden alınamaz. Sadece gerekli önlemler alınmalı.
çoğu insanın beni tek seferde sattığına,
yüzüme baka baka yalan söylediğine,
defalarca söz verip tutmadığına,
sırf kendisinden farklı takımı tuttuğum için benden nefret ettiğine,
toplu taşımada yer vermediğine,
önüme geçip sıraya girdiğine,
sürekli ilgi çekmeye çalışıp yorduğuna,
ben sırılsıklam aşıkken bir anda çekip gittiğine
ve daha defalarca yanlışa şahit oldum ama sokak köpeklerinin hiçbiri bunu yapmadı.
çoğu insana güvenmiyorum ama sokak köpekleri için aynı şeyleri söyleyemem. çünkü değer bilir onlar, 1.5 senedir görüşmediğim adam beni aramazken 1.5 sene sonra gördüğüm köpeğin sanki hiç ayrılmamışız gibi yanıma kuyruk sallayıp koştuğunu gördüm ben. siz neden bahsediyorsunuz ya ?
otobüs durağının yanında kendi halinde uzanmış uyuyan sokak köpeğine yaklaşıp, bastonuyla yere vurarak '' git buradan '' diyen adam insanlara sevgimi azaltırken, sokak köpeklerine sevgimi arttırdı.
öncelikle sokak köpeği saldırısında ölmüş olanlara Allah' tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralanan ya da hasara uğrayanlara geçmiş olsun diliyorum.
ancak bütün sokak köpeklerinin tehlikeli olduğu gibi yanlış bir genellemede bulunan enteresan kafalar var. kendileri sokaklarda dolaşan kötü ve kötü özelliğe sahip tonlarca insan varken sokak köpeklerinden şikayet ettiği zaman da kesinlikle haklı olduğumu bilerek kızıyorum.
kabul ediyorum, aralarında saldırgan olanları vardır ama onların en uç gideceği nokta da barınaklar olmalıdır. kimsenin bir canı almaya hakkı olamaz, Allah dışında.
umarım düşüncelerimi anlatabilmiş ve yanlış anlaşmaların önüne geçebilmişimdir.
tamam, saldırgan sokak köpekleri barınaklara alınıp rehabilite edilsin ama sen kimseye zararı olmayan köpeği hedef gösterirsen ben senin karşına dikilirim arkadaş.
Çok severim

Dün topladım hepsini 5 kilometrelik yürüyüşe çıkardım dağ bayır.

Komşu köyün köpeklerine atarlanıp geri geldik

Anne köpek de geldi memelerini sallaya sallaya sonra dedim yavruların bekler gidelim geri döndük.

Kaliteli zaman geçirdik.
Kuduzun birinci günden sonra geri dönüşünün olmadığını duyduğumdan beridir pek sıcak bakamıyorum. Tabiki her canlının yaşamına saygı duymalıyız orası ayrı.
alayı toplatılmalı.*