mühendislik öğrencilerinin evi ise yeni icatlara itebilecek evdir.
muhtemelen kestane görmeyecek, bir çok ders notunu içine sindirecek olan sobanın bulunduğu evdir.
Herkesin aynı odada oturduğu sobanın çevresinde halka yapılan evdir.
yoktur. o evde elektrikli ısıtıcı kullanılır. soba kullanılsaydı, sen yak, asıl sen yak kavgası, ve sobalı odada ben yatacağım kavgası çıkar kan dökülürdü.
tüm arkadaş çevresinin o eve toplanması muhtemel olan evdir. candır.
Üşümeye gayet müsait bir evdir. Tek sevindirici yanı sevgilinle sobada pişen kestaneleri izlemektir tabi sevgilin varsa.
en güzel anların yaşandığı öğrenci evidir. bizim evden biliyorum. okul başlarken eve çıkmak istediğim arkadaşlarla ev aramaya koyulduk istediğimiz fiyat ve standartlara uygun ev bulamayınca sobalı eve konduk.

ilk aylar da havaların güzelliğinden dolayı pek ısınma ihtiyacı hissetmedik.kasım ayı gibi iki tane ufo alıp odalara kurulduk.gelen gidenimiz eksik olmuyordu ve ufonun sadece önünde duran ısınıyordu.gelen elektirik faturası ile ufonun şüphesiz başımıza bela olarak aldığımızı düşünüp soba aldık.sonra odun kömür.

şimdi yaktığımız sobamızın başında kestaneyi çizip entry girmeye devam ediyoruz. aldığımız arpa suyu sıcağın etkisiyle daha iyi kafa yapıyor. soba candır, sobalı öğrenci evi canan. neyse çaydanlıktaki su kaynamış ben bir çay demleyeyim.
bu evde yaşayanların "üşüyoruz reyiz" nidalarıyla evin odalarında gezinmeleri muhtemeldir. normalde bile zorlukları varken içinde öğrenciler varsa bu işin çok daha zor olduğu yerdir. ayrıca 2 sene boyunca kaldığım ev değildir. düşünüyorum da mutfağında 12 jumbo boy çöp poşetini dolduracak bir çöp yığını olan o evde soba olsaydı halimiz ne olurdu? *