1. 1.
  eminem'in 1998'de piyasaya sürdüğü albümüdür. albümde yer alan şarkılar şöyledir:

  intro
  Low, Down, Dirty
  If I Had a million dollars
  Just Don't Give A Fuck
  Just the Two of Us
  No One's Iller Than Me
  Murder Murder.
  2 ... stillborn
 2. 2.
  marshall'ın 98'de değil, 97'de piyasaya sürdüğü albümdür. intro haricinde albümdeki beatlerin hemen hemen hepsinin altında dj rec'in imzası var. o zamanlar dre yoktu tabi. marshall kendi çabalarıyla piyasaya tutunmaya çalışıyordu o vakitler. ama 2 yıl sonra dr. dre prodüktörlüğünde kapağına kurban olduğumun albümü yayınlandı l.p haliyle. ama biz şimdi e.p halini konuşuyoruz, l.p değil.

  1997 senesinin benim için çok ayrı bir yeri var. o sene ilkokul birinci sınıfa kaydolduğum seneydi. ama buna rağmen her şeyi hatırlıyorum o seneye dair. radyolarda çalan şarkılar, tv'deki filmler ve en önemlisi gökyüzünü yırtan gri renkli bulut yumrukları. bi sene sonra 98 adana depreminde ölecek olan ilk arkadaşımla o sene tanışmıştım. huzur içinde yatsın. neyse, konu dağılmasın.

  ben o zamanlar yabancı filmler sayesinde yeni yeni filizlenen new york aşkıyla tutuşurken; marshall mathers dedikleri, amerika'nın gelmiş geçmiş en iyi mc'si bu e.p'yi yayınlamıştı henüz tanınmıyorken. e.p'nin beni en çok etkileyen parçaları, kesinlikle ve kesinlikle ilk önce if i had, no one's iller ve murder murder. no one's iller parçasındaki kadar sade bir beat dinlemedim bu yaşıma kadar. çok akıcı, çok düz, çok hoş. murder murder'a gelince, o beat nedense bana the marshall mathers lp'nin albüm kapağını hatırlatıyor. eminem'in pek kullanmadığı nadir karanlık beatlerden. ama o da on numara tabiki. dikkat ettiyseniz sözlerden hiç bahsetmiyorum. zaten 1995'te yayınlanan infinite albümünden the slim shady lp'ye kadar lirikal tarzı hemen hemen aynıydı. lirikal olarak the eminem show'dan sonra olgunlaştı marshall.

  evet, gelelim beni kelimenin tam anlamıyla, gerçekten ama gerçekten hiç abartmadan uyuşturucu etkisine sokan o mükemmel şarkıya. 1997'nin tüm müzik alanlarındaki en iyi parçasına gelelim. o parçanın adı if i had. belki bir milyon defa dinlemişimdir. her seferinde aynı tadı alıyorum. o tadı veren marshall ve o güzel beatten çok, kristie abete'nin yaptığı back vokal. 10 yıldır bu şarkıyı dinliyorum, her dinlediğimde sesinden yola çıkarak bu kadının görüntüsünü kafamda canlandırmaya çalışıyorum. ses tonundan anladığım kadarıyla sarışın olabilir. neden böyle söylüyorum, çünkü bu kadınla ilgi aramadığım taramadığım talan etmediğim site kalmadı. kadının yüzünü bile bilmiyorum. tek müzikal kariyeri bu şarkıdan ibaret. ondan sonra uçtu gitti, kimdir nedir hiç öğrenemedim. bilse bilse marshall bilir, ama ona da ulaşmak zor tabi. neyse, hadi dinleyelim;

  burda video'nun altında 1999 yazıyor. evet doğru, çünkü the slim shady lp albümüne the slim shady ep'den 5-6 şarkı aktarmıştı. o yüzden orda bir sıkıntı yok. ses kalitesi o kadar iyi olmayabilir, ama yine de iş görür.

  http://www.youtube.com/watch?v=OSUqxEA7kRM+
  2 ... immortal technique