bugün

reddi yemişsin zamanında. şimdi bir şekilde yine birlikte olma şansı var. naparsın.

abi seni bir kere reddeden ilerde olumsuz bir durumda yine reddeder. ben böyle düşünüyorum. ayrıca gurur denen bir şey var amk. ben şahsen beni istemeyeni istemem. seni isteyenle birllikte ol. kimse istemiyorsa yalnızlıktan öl ama gururunu ezip geçme. benim eyyorlamam budur.
aşıksam olabilir .
Zamanına bağlı.

Reddedildikten sonra uzun bir zaman geçmemişse ve o adımı kendisi atmışsa neden olmasın. Nitekim duygular bir anda ölmüyor. Fakat bir kere daha kıza yürümem. Allah korusun sapık, tacizci gibi iftiralara kurban gidebilirim. Bu durumu istemem. O istiyorsa gelsin.

Ama uzun zaman geçmişse zaten o kızı aklımdan çıkardığım için bana yürümüşse direkt reddederim.
Asiti kaçmış kola tadı verir. Önceden neden istemedi şimdi istedi diye sorgularım. Ya yalnız kaldı ya da beni çıkar için seviyor diye düşünürüm. Olmaz diyorum.
Nasıl ve neden reddettiği de önemli. Bunları asla görmezden gelmezdim.
Genelleme yaparak değerlendirme yapmak doğru değil bence.
Tabii ben bir kıza teklif etmem ama olsun. Ehehe.
hiç belli olmaz her iki taraf için de. çıktığı kızı haber vermeden bırakıp, başkasıyla nişanlanan, bir ay sonra nişanı bozup ilk çıktığı kıza dönünce kız tarafından kabul gören ve sonunda evlenen bir çift tanıyorum.
Herkesin tek hakkı var 2. Şans tanımam.
Büyük konuşmak gibi olacak belki ama kendisini seviyor olsam bile asla ciddi düşünmem. Çünkü bir kere reddetmiştir beni ve o an benimle ilgili gerçek düşüncelerini de beni redderek belli etmiştir. Bu kız belli bir zaman sonra beni tekrar düşünmeye başlamışsa muhtemelen elinde pek bir seçenek kalmamıştır ve benden faydalanmaya çalışıyordur. O yüzden bana ne derse desin ya da bana ne kadar yalvarırsa yalvarsın beni bu ilişkinin olacağına inandıramaz.
Onu benimlen garı bilir sen ne bilecen.
ciddi bir şekilde tekrar düşünmem.
pandemi sürecindeki ilk normalleşme döneminde, çevremde kimsenin olmamasından da kaynaklı olarak boşluğuma gelmişti. öyle bir şeyi bir kere yaptım ve dersimi aldım. bir daha da yapmam.
Bu biriyle ciddi düşünmek konusunda bir kıstas değil.

Ben şuna bakarım. Hastalığın da sağlığın da sorumluluğunu alabilecek ciğer var mı?

O laflar boşuna edilmiyor arkadaşlar. Var öyle bir şey.

Herkes alamaz bu sorumlulukları.

Bin yeminle, binbir sözle başlayıp, zamanı gelince arkasına bakmadan kaçanları gördü bu gözler.

Reddetmek reddedilmek falan sevgililiğin jargonu bunlar. Sevgililik dediğiniz de fuckbuddyliğin az daha romantiği, öyle çok bir anlam yüklemeyin.

Ciddi düşünmek demek sonu evliliğe gidecek şey demektir. Siz azrailinizle evlenmek ister misiniz?

Önce onu kendinize sorun.
olabilir, neden olmasın, yıldırım bile aynı yere iki kere düşmüyor sonuçta.