bugün

Üzen gerçekliktir. Gece gündüz siyasi tartışmalar yapılıyor ama ülkenin düze çıktığı yok. Bize lazım olan boş muhabbetler değil bilimdir. Bir millet ancak eğitimle kalkınır!

Edit: ben de arada siyaset yapıyorum zevkli bir şey zaten ama boşa yaptığımın bilincindeyim eksileyen yazarlarla aramızdaki tek fark bu.

Edit2: son yıllarda ülkeye Aziz Sancar kadar katkısı dokunmuş politikacı var mı? (Nobel aldıktan sonra Türkiye'nin neredeyse tüm üniversitelerine ve bir çok liseye gidip gençleri bilime yönlendirmesi...)
ben bi kalkındım şuan.
asıl mesele ülkeyi kurtaracak edasıyla siyaset konuşulması. efendi efendi açıkla görüşünü, gerekirse savun. şahıs üzerinden siyaset yapmak, fanatiklik taslamak iyi durmuyo, biraz ideoloji lütfen..
Bizi yönetenleri, din ve ideolojileri için seçmeye devam edildiği sürece, elbette işe yaramaz, politika 7.yüz yıl tartışmalarından ibaret oldu.
ülke üzerindeki moloz yığınını kaldırabilirse zaten siyaset konuşmaya gerek kalmayacaktır. evlerimizin içini geçtim tuvalette hacet giderirken bile bir adamın sesi bir yerlerden kulaklarına geliyor ise nasıl siyaset konuşmayacaksın. ülkenin ne içeride ne dışarıda dostu kalmamış insanlar kendi aralarında kutuplaştırılmış, ötekileştirilmiş ekonomi battı batacak ( bu yevmiyeli yalakaların ekonomi çoh eyi dediklerine bakma 3 ayda bir et yiyebiliyorlar ) etrafımızda komşu kalmamış herkes ile kavgalıyız. o adam futboldan sağlığa sigara içip içmemizden kaç çocuk yapmamız gerektiğine kadar her konuda konuşuyor. sürekli konuşuyor ama bak futbol muhabbeti yapacakken bile "cumhurbaşkanı kupa maçı için şöyle böyle dedi" diyorsun. ahval bu iken siyaset konuşmamak mümkün mü ?

velhasılı bu moloz yığınını kaldırmak lazım. sadece malum şahıs değil kemali devleti selahattini de gidecek ( iyi parti güzellemesi yapmıyorum onlar daha yeni kuruldu ne konuşuyorlar ne yapıyorlar görmek lazım önce ) ki sen o biz siz onlar siyaset konuşmayalım işimize gücümüze bakalım ülkenin kurtarılabilecek bir yanı kaldı ise sessiz sakin şekilde siyasetçiler işlerini yapsın zaten olması gerektiği gibi.