bugün

dini inanç eksikliği değil siyanür fazlalığı

http://www.enbursa.com/ha...de-olu-bulundu-95719.html
siz kafayı yemişsiniz.
bir insan yaşamanın, ölmekten daha çok acı verdiğine karar verdiği anda intihar eder.

insan daima kolay olanı seçer.

inanç eksikliğinden olsaydı ülkede ateist kalmazdı değil mi?
intihar dinimizce haram eyvallaaaaaaah. yalnız akıl hastalığı olan insanların bunlardan müstesna olduğu da bir gerçek. hani diyoruz ya akıl hastaları melek falan heh işte. peki soruyorum, intihar eden bir kimse normal midir? intihar eden her kim olursa olsun sağlıklı değildir, yani bildiğin hastadır, akıl hastası da olabilir, özürlü de olabilir, başka bir hastalığı da olabiliiiiiir. sonuç olarak intihar eden bir kimse katiyyen akıl sağlığı yerinde olmadığından cehennemden muaftır, ben böyle düşünüyorum, yani p, q, r önermesinden yola çıkarsak mantıklısı da bu, aklı başında kimse intihara kalkışmaz tabi gerizekalılar. hepiniz malsınız bi ben akıllıyım aq.

kaldı ki allahın verdiği canı da allahtan başka kimse alamaz di mi? peki canına kıyan bir adamın canını kim alıyor afedersiniz? intihar eden kişi sonuç olarak canından olup olmayacağını bilmiyor değil miii? sıktın kafaya amk öleceğinin garantisi nerde? yaaaaani canı yine mesai açısından en çok görev yapan azrail gelip söküp alıyor. yaaaaaani ne oluyor? allahın verdiği canı allahtan başkası almamış oluyor değil miiii? eveeeeet dediğinizi duyar gibiyim amk.

eğer allahın verdiği canı kesinlikle allahtan başkası alamıyor olsaydı intihar eden kimseeeee ölmezdi lan valla bak. ya da şöyle diyim bu açıdan bakın bi de; allahın verdiği canı allahtan başkası alamıyor ise, canına kıyan herkes allah amk. doğru mu? doğru tabi mallar. valla ben bu badem bıyıklı adamı siktim moruk şu anda ya. valla bu yaşta bu zeka bana fazla geldi. gidim de kendimi sikeyim kendime sinir oldum.

şerefsizim benim aklıma gelmişti demeyin çoktan geldi benim aklıma aq.

neyse siz yine iyi bi düşünün amk. ya da düşünmeyin, olmayan beyninizle neyi düşünceniz?
Yetkim olsa intihar konusunda yetkili kişilerin dışındakilerin konuşmasını yasak ederdim. Din bilimciler içinde de aklı basinda , psikoloji , adalet nedir bilenlerin konuşmasına müsade ederdim. Cana kıyma öyle kolaymış gibi konuşuyorsunuz ya ana avrat kufredesim geliyor. intihar öyle bir eşik ki orayı geçtikten sonra insanın gözü hiç bir şey görmüyor ve ölüm anında insanın nasıl olduğunu yalnızca Allah bilir. O yüzden ahkâm kesmemek gerek. Bilmiş bilmiş konuşmak yerine adaleti sağlayın andavallar.
(bkz: B12 eksikliği)
siyanürle intihar eden bir ailenin koyu akp'li ve aşırı dindar bir aile olduğunu hatırlatma gereği duyuyor ve bu önermenin saçmalığını dile getirmek istiyorum.
Allah allah 4 kişilik bir aile nasıl yalnız oluyormuş profcum ya?

Bir gereksiz beyan.
Dini inancının zayıf olduğunu kabul ediyorsunuz da
Hükümete ve topluma olan inancını neden tam varsayıyorsunuz?
Hükümete ve topluma olan inançsızlığı onları intihara sürüklemiştir şüphesiz.
Yoo açlık ve sefalet yaşayan kesimin sesini baskılardan dolayı çıkaramamasından dolayı yaptığı tepkinin tezahürüdür.
Yoo açlık ve sefalet yaşayan kesimin sesini baskılardan dolayı çıkaramamasından dolayı yaptığı tepkinin tezahürüdür.
tam karsina alip tokatlayacagin bir tip var elemanda. ayrica hic ac kalinca dini inanc karnini doyurmus mu bir sormak lazim pusta.
Biri de çıkıp dememiş mi, "geçim derdine düşünmekten öteki tarafı düşünmeye vakit mi var" diye.
Şimdi aklıma geleni söylesem...

Neyse, susalım ve Allah'a bize vermiş olduğu en büyük nimet olan akla şükrederek "iyi ki bu insanlarla aynı dinden değilim" diye dua edelim.

Unutmadan; insanlık tarihi boyunca tüm din yaratan inancının temeli öldürme, çalma, yalan söyleme, yardım etme, dürüst olma, aklı iyi yönde kullanma, ahlâk, sorumluluk vb gibi 10-15 Emire uymak olduğunu bilerek...
Bunun için prof. Dr olmaya gerek yok diye de not düşelim.
iyi de hocam bu ilahiyatçılar diyanette görevli binlerce kerli ferli vaizler müftüler imamlar hocalar ne işe yarıyorlar diye sormazlar mı adama? O zaman milletin inançlarını güçlendirseydiniz. Sizin göreviniz ne? Maaşları alıp yan gelip yatmak mı? Bak millet kendi kendine bu kadar inanıyor demekki yetmiyor. Onu bırak daha hiçbir vaazda ömrümde bir kere bile duymadım "banka faizi haramdır, kredi haramdır, krediye kredi kartına faize bulaşmayın" dediğinizi. Faiz haram diyorsunuz eyvallah ama milleti bankalardan koruyamıyorsunuz. Sonra da tıpkı iktidarın faiz lobisi söylemindeki topu taca atma politikasındaki gibi acziyetinizi vatandaşın üzerine atıyorsunuz. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış ya, Nasrettin hocanın dediği gibi "hırsızın hiç mi suçu yok hocam" ??.

Bankalar neden bu kadar serbest bu ülkede? Daha Geçimini dahi doğru dürüst temin edemeyen vatandaşa peynir ekmek gibi kredi kartı dağıtırlarken aklınız neredeydi? Ya bir şey söylüyeyim mi, ister bu aile içi siyanürle intihar olsun ister kadın cinayetleri ister tecavüz vakaları kimsenin hiçbir etkili ve yetkilinin gram kadar umurunda değil. Olsaydı gereğini yaparlardı. Bu tip söylemler ağrı kesici nabza göre şerbet verip tansiyonu düşürme çabaları. Yoksa tedavi edici mikrop öldürücü gerçek reçeteler filan değil.

Hani islamın sosyal adaleti nerede? Dertlerimle başbaşayım şarkısını söylerken ben sen yanımda yoktun ki hocam, bir allah vardı. Ama biz din kardeşiyiz demi? Zengin daha zengin olsun sefa sürsün fakir sabretsin öyle mi? iş yok para yok borç gırtlağa dayanmış senin umurunda mı ki? Sen anca vaaz verirsin millete. Hadi zekatı getirelim desem gıkın çıkmaz ama. Çünkü bilirsin ki gücü elinde bulunduranlar kafanı koparıverirler anında. Cesaretin yoktur senin islamın tüm emirlerini anlatmaya. izin verdikleri kadar konuşabilirsin sen fazlasını değil..
adam dini inancı zayıf diye değil, maddi durumu zayıf ve hatta maddi olarak tükenmiş olduğu için doğru ya da yanlış intihar etmiş.
bak sayın ilahiyatçı, dini duyguları değil, maddiyatı zayıf ve hatta bitik !
bu açıklamaların sebebi de iq eksikliğidir.
dini inanclarımızı zayıflatan kendisi gibi dinciler.
bilsin istedim.
Trakya Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç'ın tespiti.

görsel
https://tele1.com.tr/deka...anc-eksikliginden-101431/

--spoiler--
TRAKYA Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç, son dönemde yaşanan siyanürle intihar olaylarıyla ilgili, “intihar dinimizce haramdır. Çünkü canı veren Allah’tır. Allah’tan başkası da alamaz. Şunu söyleyeyim, o insanlar bu noktada niye intihar ediyor, yalnızlıktan intihar ediyor, dini inançların zayıflığından intihar ediyor. Hayata olumlu bakmak lazım. Olumlu bakacak yollar ve yöntemleri de bilmek gerekiyor” dedi.
--spoiler--