bugün

Recai kardeşime sevgiler.
Sistemden sıkılıp memuriyetlerine ara verip şu an doğu asya da aydınlanan arkadaşlarım mevcut. Ya da çanakkale de toprak alıp doğal hayat yaşayanlar, hele ki güney sahillerinde ormanda yaşayanlar var ki onlar daha cazip. Tamamen ilkel bir yaşamdalar. Bu noktada dağ evi benim için bir tatil niteliğinde.
Pastoral vadi.
Ya bırakın bu ayakları. Youtube dan para gelmesin ne bileyim siz burada konuşmayın 3 ay dayanamaz.
Herkes şehirde yaşamak zorunda mı? Amk. Velev ki şov yapıyor olsun. Ama şovunu mis gibi doğa ortamında yapıyor. Senin benim gibi şehir kalabalığı trafik çilesi otopark sorunu vs yaşamadan yapıyor. Aferin ona, akıllı adammış.
(bkz: mandıra filoZofu)
Hayattan usanıp artık benimde mutlu olmaya hakkım var diyerek en doğrusunu yapmış ODTÜ lüdür. Yanına Heidi nin dedesini ve köpeğini de alıp mutlu bir hayat sürmek isteyebilir. Çanlar onun için çalar artık.
Ot içip , kova vuruyordur. Bahane bunlar.
Millet odtü ye girmek için yırtına dursun, kahramanımız Müfit can saçıntı nın "mandra filozofu" adlı sinema filmini seyretmiş bir anda dünyası değişmiştir. Herkes dağa çıkamaz..dağlar bahane gelsin youtuber kerizlerinden paralar şahane..odtü lü olduğunu belli eden saf si.....en..
dağa yerleşip videolar çekip yayınlamak da neyin kafasıysa artık aq. Youtuber olmaya çalışan odtülü.
Öyle yapacana doğadaki insan adlı belgesel gibi birşey yap.
Sistemden sıkılıp yerleştiği dağ evinde 1080p videolar çekip editleyebilecek, internette paylaşabilecek kadar teknolojisi bulunan odtülü. Ben istanbul’un göbeğinde o kadar teknoloji kullanmıyorum lan.
Düşündüğüm zaman bana imkansız gelen olaydır. Sevgili odtülü kardeşim, hiç mi işin gücün yok? Harcın borcun yok? Hadi hepsini hallettik, dağ başında ne yiyip ne içiyosun? Bear grylls değiliz ki doğada hayatta kalalım. Orada yaşamanında bir maliyeti var. Kısacası bana mantıklı gelmeyen olaydır.
adam dağa çıkmış napacak orada tek başına, kabile falan da yok sosyalleşebileceği konuşmayı unutur lan insan, her ne kadar kendini toplumdan soyutlayıp dağa çıksan da video çekip insanlarla bir şeyler paylaşmak yaşamını kolaylaştırıyordur eminim.

Arkadaş muhtemelen çoğumuzun yapmak istediğini yapıyor, üstelik bunu da bizimle paylaşıyor. Olum çok güzel lan ait olduğumuz yer orası işte, doğa.