bugün

sırf mısır yemek için sinemaya giden insanlardır. ya da mısırsız sinema izlerken bir şeylerin eksik olduğunu düşünen tiplerdir denilebilir.
acaip rahatsız edici tiplerdir.*insanın dönüp o mısırları avuç avuç burnuna tıkası gelir. birde bunların, açık hava gösteri ve konserlerinde papağan gibi çekirdek çitleten versiyonu vardır ki. şahsım vaktinde "rumeli hisar" ında bunlardan birkaçını fena rezil etmiştir. ***
(bkz: eldeki popcorn yağını sevgilinin üzerine sılmek)
filmin sessiz ama etkileyeci zamanında nefes sesi bile gelmezken utanmadan öyle bir ses çıkartarak yer ve bir de bunun üstüne içecegini ''pıst tak '' diye açtıgı an ve höpürdeterk içmeye başladıgı an, işte o an...dilim varmıyor.
çıkarttığı sesler ile insanı sinir eden tiplerdir.
kızsanda belli edemediğin tiplerdir.
insanı sinemaya gitme olgusundan soğutan, nefes filmi'nde bile mısır zıkkımlanabilen tiplerdir. yurtdışında bazı salonlara yiyecek ve içecek sokulması yasaklanarak önüne geçilebilen bu virüs bu ülkede neden bu kadar sorun olur anlamak mümkün değil. sadece kanyon'da on taneden fazla salonu olan cinebonus'un öncülüğünde çözülebilecek bir sorun aslında.
(bkz: devlet buna bir sey yapmasi lazim)
tırnaklarını yememek için alternatif yöntem kullanan tiplerdir.
en güzel filmde bile rastlayabileceğiniz, sinemayı mısır yiyip , kızları tavlamak için kullanan kişiler....
sevgiliyle kemirildiği takdirde candır.
sinemadan attırılmalıdırlar. bazen iyi günüme denk geliyor ve sinemayı kapattırıp tek başıma değil de halk ile içiçe izleyeyim diyorum. lakin bunların çıkardığı ses yüzünden filmden bir şey anlamıyorum. hemen güvenliğe bakıp şunları atmasını söylüyorum, ne olduğunu anlamayan çift birden kendini kapıda buluyor ve kulaklarımız artık huzur doluyor.
gereksizlik abidesidir. ulan film seyrederken o mısır nasıl yenir hala çözmüş değilim. yahu insan konsantre olamaz filme be. ağzında haşır huşur bir şey. eller yağlanmış kafam ona takılır, mısırın şeysi damağıma yapışır, dişimin arasına kaçar rahatsız eder. kürdan yok parmağı da sokamıyorum. sonra filmi seyret seyredebilirsen.

yemeyin kardeşim mısır falan. oturun adam gibi izleyin filminizi.