bugün

santa clause
(bkz: istanbul kanatlarımın altında)
(bkz: aslan kral)

ayrıca bnim gibi bu filmle sinema salonlarına merhaba diyenlerin çokluğunu görünce , yazar yaş ortalamasını da kolayca anlıyorum.*
*kisinin beyaz perdeyle tanistigi filmdir.
ornegin hayal gucunuz biraz genisse, cok kucukseniz*, salona girdiginizde etrafi gozlemlersiniz, filmin baslamasina henuz cok vardir, perdede hicbir hareketlenme yoktur, dahasi perdenin onunde sahneye benzer bir alan vardir, dusunup tasinip sonunda kendinizce bi karara varirsiniz: evet evet, oyuncular birazdan suslenip gelecek ve o sahne kisminda; yani perdede degil perdenin onundeki alanda filmi oynayacaklardir.. iyiden iyiye heyecanlanirsiniz; unlu oyunculara bu kadar yakin olacaksinizdir ve film gozunuzun onunde cekilecektir. once sevindirik olursunuz, sonra isiklar yavas yavas kararir, heyecanlanirsiniz.. daha sonra mi? perdeye yansiyan isiklari fark edersiniz, ustelik adamlar sizin bilmediginiz bi dili konusuyorlardir, cok kucuk oldugunuz icin okuma yazma bilmiyorsunuzdur ve saat de sizin yasiniz icin fazla gectir.. usulca o gurultude uyuyakalirsiniz.. **

(bkz: dagci)
godzila ve titanic.
(bkz: hayalet avcıları)

büyük bir yağlı boya tablosu vardı, işte ondan korkmustum en cok *
uçurtmayı vurmasınlar...
(bkz: deep impact)
(bkz: shawsank redemption)
küçükken izleyip de hatırlayamadığım, sonradan öğrendiğimde, anlattıklarını unutmadığım, özgürlük üzerine bir ilk.
hocalarımız bize bir iyilik yapıp bizi sinemaya götürmüşlerdi, onların sayesinde sinemayla tanışmıştık ama sanırım o yaşalar için yanlış bir film seçimi yapmışlardı. izlediğimiz film ah mary vah mary idi. *
ben çok küçük, yaklaşık 5 veyahut 6 yaşlardaykene ablamın beni elimden tutarak götürdüğü filmdir. (bkz: flinstones)
(bkz: evde tek başına)
suadiye apollon sineması Rambo Afganistanda. *
(bkz: richie rich)
(bkz: jurassic park)
(bkz: bize nasıl kıydınız)
(bkz: yurttaş kane)*
(#802594)

(bkz: agir roman)
(bkz: kezban paris te) *
(bkz: tarzan) *
(bkz: junior) *
sinemada seyrettigim ilk film ablamin beni sürüklüyerek götürdügü "sol ayagim" isminde hayli manali ve güzel bir filmdi fakat yasim cok kücük oldugu icin maalesef hic bir sey anlamamistim. Sadece duygulandigimi falan hatirliyorum bazi yerlerinde. Yillar sonra filmi tekrar seyredince anladim ki gercekten de özel bir filmmis.
http://www.imdb.com/title/tt0097937/ filmi seyrettigimde hesaba göre 7 yasindaymisim.
kurtlarla dans. kevin costner ın poposu görünüyordu, sivas ta hepimiz şok olmuştuk..
(bkz: a nightmare on elm street)
(bkz: arabesk)