bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  freddy krueger'ın intikam ala ala bitiremediği 7 seriye kadar uzayan filmdir.
  10 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  johnny depp'inde rol aldığı bir filmdir (bkz: johnny depp)
  3 ... rapter
 3. 3.
  çocukluğumuzun kabuslarından biri olan film.
  4 ... gregor incegor
 4. 4.
  freddy krueger rolünde robert englund oynamış.
  4 ... gregor incegor
 5. 5.
  7 serisi, dizisi ve çizgi filmi çıkan ama gelmiş geçmiş en başarılı korku filmlerinden birisinin genel adıdır.
  4 ... redwinemania
 6. 6.
  Freddy'nin annesi tımarhanede rahibelik yapmaktadır.Bir gün delilerin olduğu bir odada kitli kalmış gelen geçen vermiştir teyzeye.Fredi biraderin babasıda belli olmamış ama babasındaki veya babalarındaki manyaklığı almıştır.Sonracıma bu herifte oturduğu elm sokağında cinayetler işlemeye başlamış.Sonra bir gün cematt bunu yakalamış yakın am.na koyimm diye herifi yakmışlar.Sonra bu şeytanla anlaşıp kabuslarda yakan adamların çocuklarının rüyalarının içine etmiştir.Fredide sonra çocukların ağzına sıça sıça intikamını alamamıştır.Wes craven'ın 1980 yapımı serisi korku tarihinin en taşşak abisini öyküsünü anlatmaktadır.Bir bölümde fredi kendini oynayan robert englund ve wes craven ile filmin ekibini öldürüyordu.Ayrıca filmde frediyi oynayan robert englund gayet matrak bir insandır....
  4 ... the godfather
 7. 7.
  yaratıcı bir senaryosu olan, içinde korku kadar komedinin de serpiştirildiği amerikan korku filmi. freddy karakteri bu filmle doğmuştur.
  1 ... dreamshower
 8. 8.
  bu isimdeki serinin ilk filmi çok değişik konusu ile mükemmel bir filmken devamları o etkide değildir. en son fredy vs jason çekilmiş seyretmeye bile tenezzül etmedim.
  2 -1 ... karga
 9. 9.
  one...
  two...
  freddy's coming
  for you...

  psikopatlaştıran çocukluk filmlerinden resmen a.q freddy demek istiyorum.
  4 ... mey
 10. 10.
  küçüklüğümde yusuf yusuf modunda seyrettiğim , küçük kızlar bahçede şirin şirin ip atlarken ortaya aniden fredy nin çıkmasıyla korkudan havaya sıçrayıp refleks sonucu " ipnenin evladı " diye tepki verdiğim , her bölümün sonunda vefatına yas tutarak içimden " gelecek bölümde ananızdan emdiğiniz sütü kulaklarınızdan çıkartıcak fredi " diyerek o yeni yetme gençlere sitem ettiğim , her çekilen yeni bölümün başında fredy nin ortaya ilk çıktığı sahnede içimden " biiiiir ikiiiiiii , ananızı dikmeye geldi fredi " diyerek neşe içinde tekerleme söylediğim , bazı geceler kabuslarıma girdiğinde sabahları kalkıp " lan biz senin tarafını tutalım sen gel bide bizi s.kmeye kalk " diye kızdığım , ama baba yüreği dayanmıyor işte diyerekten yine seyrettiğim , anlatılmaz yaşanır dediğim hayatımın en baba film serisi.
  5 ... dominick