bugün

maksimum yüzde 0.5 olacaktır.

almış olduğu yüzde 5.3 oy oranının çoğu kılıçdaroğlu'na gidecek.

sinan oğan'ın erdoğan'ı desteklediğini açıklaması, erdoğan'a ve akp'ye muhalif kitlede öyle bir infial uyandırdı ki, sinan oğan'ın bu hamlesi kılıçdaroğlu ile erdoğan arasındaki oy farkını eşitledi adeta.

şimdi her şey yeniden başlıyor. 28 mayıs'ta 0-0'dan başlayacak mücadele.

ayrıca, 14 mayıs'ta oy kullanmayan yüzde 11'lik seçmenin büyük bölümü her iki adaya da oy vermek istemeyen, bıkkın ve kararsız seçmenlerdi.

sinan oğan'ın akp saflarına geçmesi, bu kararsız seçmenlerin oyunu da kılıçdaroğlu'na yönlendirecektir.

daha birkaç gün önce "cehennemin kapılarını kapatacağız" deyip, ilham aliyev'in talimatıyla muktedirlerin safında yer almak bugün büyük bir tepki patlaması yaptı seçmen nezdinde...
mesele oy değil algı. insanlara hala hüda par konusunu açıklayamıyorlar. şimdi ise: "bakın tescilli milliyetçi birisi bile bizim tarafta" diyecekler. ayrıca ikinci turda seçmene "49,5 + 5.4 . havada karada bu seçim bizim" havası verecek ve muhalifleri yılgınlığa ve sandığa gitmemeye itecekler..
Tengir Ağabey mi Akıllı Hans kardeş mi doğru tespit yapıyor, pek bilemedim? Göreceğiz.
ben sinan oğan yüzde 5 cumhur ittifakına oy getirir demiyorum.. yanlış anlaşılmasın.. sadece sanki öyle olmuş da seçim tamamen kazanılmış algısı oluştu insanlarda.. yoksa ben de biliyorum oyların yarısından çoğu millet ittifakına gidecek. ya da oy kullanmaya bile gitmeyecek o kitle..
yüzde 0.5 veya 1 i geçmez onun oyu inceden gelem oydu.
--spoiler--
tengir abi bu sefer sana inanmak istiyorum ya.
--spoiler--

ben de bana inanmak ve akp'den kurtulmak istiyorum. 21 yıl oldu, oha amk, 21 yıl. 46 yaşındayım, ben 25 yaşındayken iktidara gelmiş lan bunlar, yeter artık. yeter...
%2 cepte arkadaşlar ve bu oy memur asker polis oyları.

Olay bitti boşuna milleti ümitlendirmeyin.
Eğer AKP kazanırsa herkes Sinan Oğan'a sövecektir.
Bunun bir önemi var mı?
Ak parti’nin sağladığı psikolojik üstünlük, chp seçmeninin havlu atıp sandıktan kaçması, ak parti seçmeninin özellikle yurtdışında sandığa koşması.. ki, bu dönemde bir de, tereyağı mahiyetinde “depremzedeye küfür” haberleri etkili oldu.. adamlar, yardım kuyruğuna girdiklerinden daha fazla seçim kuyruğuna girecek..

Oğan isterse hiç getirmesin. Erdoğan, oğan ile anlaşmakla şunu yaptı; chp ve iyi parti dahil 4 büyük partinin her birinin genel başkanının koltuğunu tehdit edebilecek, gelecek seçimde aynı karizmasını sürdürürse büyük sıkıntılar doğurabilecek, üstelik potansiyeli hdp gibi % 10’la sınırlı kalmayacak bir adamı ekarte etti..

Ben konuya objektif olarak bakıyorum. Oğan ile anlaşmak için, el sıkıştırmak için ne istese verirdi.. ama ne oldu, oğan anlaştı ve yarı yarıya bitti.. cumhurbaşkanının yerinde olsanız, oğan’ın %10’u tak diye getirecek potansiyele sahip olması mı işinize gelir, yoksa %2’yi güç bela getirebilen, o esrarengiz ve karizmatik hali çözümlenmiş bir tepki oyları lideri olması mı?

Erdoğan’ın son açıklaması da şurada dursun: “anket yapmaya gerek bile yok”… yani..
bu çapulcuların kafasından ben de istiyorum abi.

demiş ki anti-kılıştarcılar , Sinan oğan’a kılıştarı seçmediği için kızabilirmiş.

Breeeee çapulcu. Ulan anti-kılıştarcıların istediği bu değil mi zaten sikko kafalar.
sıfır. arkasından giden olmayacaktır. ümit özdağ ne derse odur.