bugün

Bütün izmirliler biz buna böyle diyoruz ha bunu bil diye kendisine baskı yapıyormuş gibi atarlanan gerzeklere dert olmuştur. Bi bitmedi izmir kompleksiniz.

Gevreğe gevrek denir, simit yüzme bilmeyenler içindir.
kullandığı sözcükler ve yaklaşımıyla düşük kültür düzeyini çok iyi belli eden cahil hırboların anlaması mümkün olmayan izmir kültürüne mensup izmirlidir.

türkiye'nin her bölgesinde belli bir konuda değişik sözcükler kullanıldığını bilir ve bu dil ve kültür zenginliği karşısında gurur duyar.
memleketimin bir parcasi olan izmirli kardesimizdir.

dipnoting: dostluk, sevgi, kuslar, agaclar, deniz... hayat ne güzel. la la la.
(bkz: can gevreği)
izmir'de volan kayışına da çiğdem derler. Hatta ismi çiğdem olan hanımların arkadaş-eş-dost arasındaki lakabı volan kayışıdır.
bazılarının zoruna giden durumdur.

evet. genel olarak simite gevrek, çekirdeğe çiğdem, orospu çocuklarına da pkklı deriz.. var mı izmirliler kadar yüreğiniz...
gevrek gevrek simittir o.
Tüm Türkiye olarak simite bundan sonra "direksiyon"diyelim hem yabancı kökenli hem de karizmatik kelime..Hani severiz ya böyle şeyleri.
marjinal olmaya çalışıyolar. başka açıklaması yok.
görsel
görsel
görsel
Geçenlerde Alsancak da dolaşırken dedim abi simit ver gevrek mi istanbul mu dedi. Ben dedim gevrek olsun pasta mı normal mi pasta olsun dedim. Ebatları var ama deyince. Molotof atmam geldi resmen. Bu kadar abartılmamalı her şey.