bugün

yurtdışından alınan bazı telefonlarda, sim kartınızı taktıp sim şifrenizi girdikten sonra telefonun sizden istediği 8 haneli koddur. ben de ilk defa beş gün önce karşılaştım. kısaca anlatayım efenim, öncelikle yurtdışından bir telefon alıyorsanız kutunun içinden çıkan kağıtları okumasanız da kesinlikle bi göz gezdirin. ben geç kaldım bu iş için ama içinde ki kağıtların birinin üstünde gayet bariz regional lock guideyazıyor, içini açıp okusaydım şu an bu dertlerle uğraşmıyor olurdum kısacası. içinde diyor ki, başka ülkede kullanacaksan önce bu ülkede en az 5 dakikalık bir konuşma yapmalısın o şekilde yurtdışında kullanabilirsin. ben türkiyede fark ettiğim için alman yetkili servisine mail attım, böyle böyle diye. üç gün sonra cevap attılar; imei, seri numarası, ülke, hangi operatör ü kullanacağımı ve satın almaya dair kanıtları yollamamı istediler. yolladım ve kodunuz üretiliyor bir kaç gün sonra yollayacağız dediler. beklemediyim şuan için gelince yazarım dostlar.
bunu buraya yazmamın sebebi ise hem karşılaşan arkadaşlara yardımcı olmaktı hem de ilk gün türkiyede ki samsung mobile ları biraz gezdim işte böyle böyle bir şey var nasıl hallolur diye adamlar çok uzun iş, 300 tl falan dediler. sonra telefoncuya sordum root atmamız lazım 70 tl dedi, kendim atarım uleyn o zaman diyerek atarlanıp çıktım tabi ki dükkandan. neyse laf uzuyor sizi zikmek isteyen türk samsung bayilerine güvenmeyin ve aldığınız ülkeye mail atın bir hafta içinde halloluyor.

edit: mesaj gelmiş bir kaç tane, tel ne ve nereye mail atılıyor cinsinden, telefon s7 edge. benim maili attığım adres ise: hotline@samsung.de tabi bu almanyadan aldığım için. siz hangi ülkeden aldıysanız oranın müşteri hizmetlerine mail atmalısınız.

edit2: bugün itibari ile mail geldi unlock code ile beraber.
Sorunu büyük sıkıntı yapar. Evet.