bugün

usta oyuncu metin serezli tarafından seslendirilmiştir.
sonunu merak ettiğim köpektir. çocukluğumu çaldın be bari dünya gözüyle tekrar insan olduğunu görebilseydik...
Hiç kuşkusuz sihirli annemdeki en emektar oyuncuydu taci köpek.

Köpeği konuşturtmak için yapmadıkları numara kalmamıştı. Hayvana konuşma efekti vermek için ağzına sakıza benzer ya da mama gibi bir şeyler veriyorlardı ki hayvancağızın bütün bölüm boyunca ağzı açılıp kapansın. Tam o anlarda da montajla metin serezli'nin sesini sokuyorlardı devreye. Sanki köpek taci konuşuyormuş gibi.

ben o dizide en çok köpek taciye acırdım. sırf köpeği konuşturtmak için yapmadıkları numara kalmamıştı. üstelik onca bölümde rol almasına karşın para bile almıyor, karın tokluğuna çalışıyordu yavrucağız.
ölen köpekcik.
(bkz: dudu perinin taciyi köpek olarak bırakması)
yıl olmuş 2014 köpek periye çakmış çıkan yumurta sarı mı siyah mı olur diye tartışan var... *
bir kızı zenci bir kızı beyaz olmasına rağmen karısından şüphelenmeyen sonradan köpeğe çevrilen insan.
Sonra dan acemi cadı da konuşan rasim öztekin tarafından seslendirilen kedinin ilham kaynağıdır.

şaka maka taciyi küçükken ciddi ciddi konuşuyor zanederdim ağzını okuduğumda bütün sözler uyuyo diye.

Yıllar geçse de unutulmayacak karakter/hayvan.
Efsaneydi reis.
metin serezli tarafından seslendirilen sevimsiz köpek.
itimdir kendisi.
Genjler ayıp oluyo yalnız.

Bilmediğiniz çok şey var...
Dizi çekmek adına şaklabana döndürülen köpektir. sırf köpek konuşuyor gibi gözüksün de üzerine dublaj yapalım diye ağzına sakızvari bir şey atılıp bütün dizi boyunca hayvanın ağzının aşağı yukarı oynaması sağlanırdı. Yazık lan, altı üstü bi dizi çekecekler diye köpeğin çektiği eziyete bak! Sonra parayı da köpeğe değil, sahibine veriyorlar bir de.
Herkesten karizmatik ses tonuna sahipti. Evet.
Bana aşıktı.
Kapımda köpek oluyordu.

ittir kendisi.
Ay o köpek yaşıyo mu sürekli ağzını yalasın diye çekimlerde anca besliyolardı bence. Poposu da çok çirkindi. Duduya aşık olcak layıklar kızım evlenmiştiniz zaten it falan ??
kendisi köpek olmasına rağmen bi kızının zenci olması ve karısına zerre şüphe duymayan dev yürek. unutmadık seni taci reyis.
dudu peri tarafından cezalandırılan kişi. evet.
sihirli annem'de dudu'nun eski kocası olan köpektir.Kendisi eskiden insan olup dudu'nun lanet kıskançlığı yüzünden köpeğe çevrilmiştir.

Adamın çekmediği dert kalmamıştır.Sırf bu cadı karının kıskançlığı yüzünden 3-4 defa köpeğe çevirilmiştir.Yok efendim hemşire ile kırıştırıyormuş,yok iki tane kıza kur yapıyormuş.Ulan herşeyin yanlış anlama be kadın.Adamcağız orada kızlara yardım etmeye çalışıyor,sen olayı yanlış anlayıp adamı köpeğe dönüştürüyorsun.

Hayır bir de onca yıllık dostun olan perihan'dan bile onu kıskanıyorsun amk.Yuh sana be.Hayır bir de gelmiş ikisini de piyona dönüştürüyor.Ulan sen kimsin de periliçe'nin sağ kolunu satranç taşına dönüştürüyorsun?

Tabi adam ne yapsın kadının özel gücü var ve dominant taraf o ne yazık ki.işine gelince şirket patronlarıyla taci'nin gözü önünde kırıştırıyor.Ama adama da helal olsun be.Buna rağmen onca yıldır karısının dibinden ayrılmıyor.Adam gibi adamsın taci reyiz.Seni köpeğe çeviren o kaltak utansın.

Bir gün insan olman dileğiyle...

not 1:evet küçükken çok sihirli annem izlerdim ama ne yapayım o aralar çocuktuk ve ilgimizi çekiyordu amk.

not 2:dudu peri sen tam bir orospusun.orul orul orospusun!!!
görsel
dudu peri'nin aşığı biricik aşkı. evet.
taklidini yapmaktan onur duyduğum tek hayvan.

duduuuaaa duduaaaaaa yahu kadın koşuppp durmaa nefess nefeseehh kaldımmhhhhh ağğğhh puhahuauhh.
(bkz: metin serezli).
http://m.uludagsozluk.com/e/32212606/

Haksizliga ugramis adam gibi kopektir.
Rakı içtiği laik günler özlenesidir.
Dudunun büyüsü yüzünden köpek olmuştur. Taciyi köpek yap umura vurdur... Taciyi seslendiren adam gerçek hayatta dudunun kocasıdır.
Hayvanı sürekli aç bırakıp, çekim esnasında tane tane kuru mama vererek konuşuyormuş imajı yaratıyordu ibneler.