1. 1.
  nef'i öldürüldükten sonra bu eseri onun arkasından yazılan bir beyitin içerisinde de yer almaktadır. ayrıca içerisinde bir sürü methiyye,mersiye ve hicv vardır.

  bir nazire indi sihâm-ı kazasına
  nef'i diliyle buldu hakk'ın belasına
  5 ... irishstorm
 2. 2.
  nef'i'nin yazdığı bir hicivdir. Öyle bir hicivdir ki şair bu metinde padişahı yerden yere vurur. Padişaha bütün kötü sıfatları yüklemiş ağza alınmayacak şeyler söylemiştir. Bu devirde yazılsaydı nef'i'nin kellesi bizzat devlet büyüklerince uçurulurdu. Günümüz türkçesiyle okudunuzda Osmanlı hoşgörüsü bu olsa gerek dersiniz.
  6 ... minti
 3. 3.
  bu güne kadar bilimsel bir çalışmaya tabi tutulmamış bir eserdir nedeni ise içinde çokca müstehcen manzumelerin bulunuşudur.
  2 ... wololoo
 4. 4.
  yeni bir yazar.

  (bkz: hoş geldiniz)
  2 ... ecayip heyvanlara benziyirsen
 5. 5.
  edebiyata karşı ilgisinin yoğun olduğunu düşündüğüm, yeni nesil hoşgelmiş yazar.*
  6 ... stratosfer
 6. 6.
  konya'da öğrenci evinde beraber yuvarladığımız biraların tadını ve biranın yanında yediği beyaz leblebilerin boyadığı dudaklarının görüntüsünü unutmadığım edebiyatçı dostum. *
  3 ... mykalkan
 7. 7.
  yüzüne bakınca edebiyatçı oldugu anlaşılan, lisede sınıfa kopya dagıtmada yarıstıgım, zamanında teknoloji ötesi cihaz olan ateriyi ilk gördügüm, nadir olarak kullandıgım kardeşim kelimesinin yakıştıgı insan. hoşgeldin.
  4 ... muddeiumumi
 8. 8.
  divandan gelen bu güzel rumuz tarafından sözlüğe aktarılmış bir orhan veli şiiri görünce garip oluyor insan yahu. malum; divan şiirine hakim olduğunu iddia edenler genelde orhan veli tarzı adamları pek şairden saymazlar.
  hoş gelmiş.
  2 ... yasakani
 9. 9.
  (bkz: kaza oku)
  (bkz: nef i)
  1 -1 ... picnick
 10. 10.
  cevizi ile meşhur kamanlı hemşerim. ayrıcana şiir konusunda hoş yazıları olan sözlük yazarı.
  2 ... yuzyillardir akan cesme