bugün

sigara içme eylemine son verme kararı aldıktan sonra, uygulamaya dökülen ilk gündür.

sigarayı bıraktıktan sonraki ilk gün, asabiyet, dikkatsizlik ve baş ağrısı görülür. bünye sigara krizine girdiği anlarda buzdolabını yoklar, ağzı boş durmaz.
Sigarayı bıraktıktan sonraki ilk günün tek özelliği sigarayı bıraktıktan sonraki ilk gün olmasıdır.Zaten ondan sonraki günlerde sigaraya tekrar başlarsın.Ama ilk gün özel.
hiç yaşayamadığım gündür. ne zaman kendimi bıraktım lan bu sefer valla diye gazlarken bulsam ; akabindeki günün sabahında nerde lan bu paket nerde lan bu çakmak diye sinirden evin içinde dolaşırken bulurum.
bacak sallaması çok sık yapılan bir eylemdir. bol bol sakız çiğenir efendime söyleyim çay olsun kahve olsun alır başını gider nikotinsizlikten kafeine sarılırsınız ama kar etmez.. akşama kadar aklınıza defalarca sigara içme isteği gelir lan son bitane içeyim dersiniz ama yakmazsınız yada yakarsınız bilemedim şimdi.. şayet yakmazsanız sigarayı bırakabilme iradesine sahipsiniz demektir.
üzerinizde beyaz dikişsiz bi çaput parçası vardır. ve olduğunuz yerde yalnızsınızdır.
aslında sigaraya ara verdikten sonraki ilk gün olan gün.
Sigaraya tekrar başladığın gündür.
-ben öyle arada bir tane filan içiyorum.
(10 dakika arayla)
+ abi çay veriyim mi ?
- ne demek lan çay veriyim mi?
+ nası ?! abi ?! ça-çay ve..
- lan ananı avradını amuda kalkıp s..!?+&%+&%^%^
+ hüso gel al sigara al tamam gel...
bugunden farkli gecmemis bir gundu.

Sabah yine paket almistim.
sigaraya başlamadan önceki son gündür.
çiğ patlıcanın iyi geldiğini duymuştum içindeki nikontinden sanırsam...
iştahınla savaşamadığınız gündür. ne çok yedim ben öyle ya. kilo almak istemiyorsanız sigarayı bırakmayın, aman zaten öleceğiz yahu keyifi bir sebebi olsun bari.
merhaba bugün.
Akşama kadar ağzımda tarçın çubuğu taşıdığım gündür. Pes etmicem.
23.50 de bırakılıp 00.01de bir daha sigara yakılırsa gayet de bir gün sigara bırakılmış olur. velhasıl dayanılamayacak bir olayı yoktur.
kan dolaşımı hızlanır abdest alarak düzenleyebilirsiniz,
sinirler gerilir, üzüm sinirlere iyi gelir üzüm yiyebilirsiniz,
sigara isteğini su içerek erteyebilirsiniz,
alanı değiştirerek sigara içme isteğini erteyelebilirsiniz.
başlamadan önceki ilk gündür.
sigarayı bıraktığın ilk 1 ay ile aynı geçen vasat bir durum .
Sigara icmemek gibi bir secenek var mi ki? *
ilk gün o kadar da kötü değildir. en kötüsü 3. gündür. Herkese bağırıp yalnız kalıp, kendimle kavga ettiğim gündür.