bugün

(bkz: özenti gençler)
(bkz: liseli)
sigaranın bir bok olmadığını anladığında, çoktan boku yemiş olan gençlerdir.
(bkz: bak kalp yaptım hacı)
kendileriyle konuşmaya çalışınca "ben ilkokulda başladım, ergenlikten değil zaaa" derler.
bir bok olmadığını anlayınca çok geç olacaktır...
kendilerine yazık eden gençlerdir. zira bazıları bunu bir sosyal statü bazılarıda kızlara hava atma ben oldum amacında kullanırlar.
kokudan yanlarına yaklaşılmaz ve dişleri sarıdır.
hevesli ve büyüdüğünü gösterip kendine güveni ispatlamaya çalışan gençlerdir.

ilk olarak böyle başlar. daha sonrasında herşeyde ona sarılıp ona sığınılır.
çayın, kahvenin, oraletin, adaçayının daha doğrusu sıcak hertürlü sıvı tüketim maddelerinin or.spusu yapılır, yemeklerden sonra aranan ilk şey olur.

içerken pişman olunur mu? asla!

bunu içmeyi seven ve yukarıda belirtilen şeylere endekslemiş birine asla anlatamazsınız.

anlaması için, sağlığını ciddi şekilde engellediğini ya da sevgilisinin bu yüzden birkaç kez kendisine ters davrandığını görmesi gerekir.

kendi isteği dışında hiçbir bahane o kişiye sigarayı bıraktıramaz.

demem odur ki;
ey gençlik! hakkaten bir b.k yok sigara da, illa içelim diyorsanız içiniz, lâkin sağlığınız ve geleceğiniz için içmemenizi içen biri (!) olarak önermem gerekir.
sigara içmeyen gençlerdir. ''sigara kaka, sigara bok, sigara öldürür.'' palavralarıyla büyütülmüşlerdir.
gerçekten sadece *ok olduğunu anladıklarında çoktan *oku yediklerini anlayan geçlerdir.
o boku içen ergen sefilleridir.
ciğere yazık be kardeşim içince eline ne geçiyor sanki denedim hiç de bişi geçmedi b.k gibi kokusu dışında...
liseli ergen yada ergenlikten henüz çıkmış insanlardır. 5 yıl sonra nefesleri daralmaya başlayacak ve 15 yıl sonra mide, kalp sorunları ortaya çıkacaktır. açıkça söylüyorum sigara içen büyük, küçük herkes mantıksızdır.
genelde lise yıllarında başlar bu sigaranın bir bok sanılması. ben büyüdüm bak sigara da içebiliyorum izlenimi vermektir çevreye.
gerçekten "bok" olduğunu anlasa ne ala, denilesi gençler..
içilme sebebinin özentilikle, özenti olmakla alakası yoktur. aklı başında bir gençse zaten sigaranın ne bok olduğunu bilir, başlarsa da bunları bilerek başlar. olayı şudur; o an gelir gencimiz sarılacak bir şey arar. dostlarının olmadığı, ailesinin onu siklemediği bir dönemde. hem konuşsa bile belki de daha çok acı veriyordur ona. sigarayla konuşmana gerek yok ki. çek içine rahatla hesabıdır. bunu düşünen genç, bir gün sonra kendisini elinde sigarasıyla bulur. zamanla da alışır.

yok o içiyor, yok babam içiyor. ehihihi ben de içtim adam oldum, falan böyle bir şey yoktur.

sigara içenler aptaldır, diye bir şey de yoktur. atatürk de içiyordur, tartışmak yersizdir.
bunların bir de sigarayı eline alınca özgüveni tavan yapan tipleri vardır. aman aman evlerden ırak.
kendilerinden bir bok olmayacak olan gençlerdir genellikle.
iyi bok yiyen gençlerdir. muhtemelen arkadaşları yüzünden boku yemişlerdir. * *
(bkz: sigara içenleri bok olarak görmek)
(bkz: sigara içenleri küçük gören sik kafalılar)
daha genç yaşta doğru tesbit yapan gençlerdir.

sigara öyle bir boktur ki sorma gitsin.
üzerinde lise yada ortaokul formasıyla gömlekten 5 düğme açık, kravat bir tarafta gömleğin altındaki etekte kısaltma amaçlı en az 3 kıvrımı olan, sokak arası, kamyon arkası ve bok kokusu içindeki tuvaletlerde elinde sigarayla boy gösteren günümüz gençleridir.
(bkz: liseliler)
okul çıkışı çok içiyorlar, gerizekalı ordusu. senin neye efkarın var ki gerizekalı.
(bkz: sigarayı bir bok sanan insanlar)