bugün

Kanserli vucutların ve sakat bebeklerin resimlerinden oluşan, sigarayı bırakmaya teşvik edici ve şu günlerde TAPDK'nın değişiklik yaparak uygulamaya koymayı düşündüğü uyarı şekli.

Şimdiden vatana millete hayırlı olsun.

Can-ı gönülden destekliyorum.

Yeşilaycı olduğumdan değil ama şu sigaranın kokusu ve dumanı ciddi rahatsızlığa sebep olduğundan ötürü.

Tüm tiryakileri Allah kurtarsın.

Tiksinmelerini nasip etsin.

Ne diyeyim.
(bkz: sigara icen iskelet)
sigara cinsel iktidarsızlığa sebep olur uyarısını nasıl resmedecekler diye merak etmiyor değilim.
içersen götün böyle olur, içenlerin şeyi küçücük kalır gibi güzel ve akılda kalıcı resimler koymaları dileğiyle. içenler düşünsün.*
karikatur şeklinde olabiliyorsa:

- cenk, hacı gel burdan yak bi tane.
- yok ben bıraktım, iktidarsızlık yapıyo.
- yok olum yengen çok memnun, hatırlamıyo musun bi gece bizde kaldıydın, sabaha kadar sigara tüttürdüydüm sabah yengenin morali nasıl tavandı onun gibi. Bi dakka lan niye o kadar mutluydu sahi. Neyse du bi tane daha yakayım.

( Demek ki neymiş "Sigara hafıza kaybı da yaparmış." )
( Sigara içmeyenler için dipnot: Cenk elemanın eşiyle beraber oluyordur! )
iktidarsızlığın resmi yapılmalı erkekler için cazip gelecektir.
http://img189.imageshack....6001awcaxz1fh8oaaaaba.jpg
birilerine şirin görünmek için yapılan bir hareket olarak düşünsem de, geç kalınmış bir davranış olduğunu düşünüyorum. Bazıları madem böyle tamamen yasaklansın dese de, eğer ki sigara satılmazsa, bu ülkedeki bazıları nasıl para kazanacaklar?
sigara içinler için, içersen böyle olursun açıklamasını getirmiştir ancak, bizim halkımız alay ederek konuyu komik hale getirir.
bazen mühendislik binasından çıkıp bi hava almak isteğiyle dışarı adım attığınız anda dumana boğulduğunuzu düşününce yararlı olabilecek bir uygulamadır.
sigara paketi koleksyoncularının oluşmasına neden olacak uyarıdır.
paketi ilk gördüğüm anda korkmadım desem yalan söylemiş olurum. bence etkili olabilir, zaten çok rahatsız edici görüntüler ve bir de paketin sürekli göz önünde bulunması tüm keyfi kaçırıyor.
o ciğer resmi kötü olmuş ama ya.
insanları tabaka kullanmaya şiddetle teşvik eden durum.
(bkz: resimli sigara paketlerindeki iktidarsız delikanlı)
sigara içme yasağını bile delip geçmenin yolunu bulmuş tiryakiler için önemsiz bir ayrıntıdır.
Güzel bir düşüncenin hayata geçirilmesidir.Bence o resimlerde daha da ileri gidilmelidir.