bugün

efenim malumunuz, merhume tenzile hanfendinin oğlu recep beyin başında bulunduğu hükümetin, sigaraya yaptığı zamla, fiyatlar önemli ölçüde artmıştır. buna karşı bir çok önlem alınabilir, köşebaşındaki kaçakçı, tütüncü falan - bunlara gidile bilir, artık her gün sigara alacak kadar durum yoksa. ama ben derim ki, içtiğin sigaranın minimum değeri 6.5 liradır. günde 1 paket dersen, aylık hemen-hemen 200 lira yapar. sizinse yapabileceğiniz bir kaç şey daha var - binersin trene (ankaralılara şeyediyorum) gidersin erzuruma-ordan artvin-hopa batum derken 50 milyon yol parası ancak olur. dönüşe de 50 kağıt de. sınırın öbür tarafında bildiğin cennet var. gauloises - 2, marlboro 2.70, winston 1.95, l&m 1.80, muratti 2, camel 2-2.20 arası. 3-4 karton alırsan bir ayı kurtarırsın. *
bu da denenebilir.http://www.facebook.com/p...35&type=3&theater
kendi bokumu sarıp içmek en iyisi. hem hesaplı hem kaliteli hem melemenli hem yumurtalı tütün. yer yer makarnalı da olabilir. bunlar da önlem bence.
(bkz: bez takan tiryaki)
(bkz: marijuana)
en uygun olanı tütün,1 kutu boş sigara filtresi ve sigara yapma makinesi alıp evde yapmak.tütünün fiyatı 7.5(250 gram) başlıyor.250 gramlık sigarayla bir kutu boş sigara filtesi(200 tane olur kutuda) doluyorbir kutu boş sigara filtresi 6.5-7 lira filan.makinesi 10 lira.bunları almanın maliyeti 25 lirayı geçmiyor.böyle yöntemle sigara yapmak daha çok ucuzdur.
bu ülkede sigarayla alkolden alınan vergiler olmasaydı, etin kilosunu şu anda 200 tl.ye yiyecektik sanırım, teşvik edeceğine az için diyor.
muhtemel yeni bir zam dalgası gelmesi ihtimaline karşı, önceden alkol ve sigara stoklamak. başka yolu yok bunun!