balkona gidip icecegim mered. bol cevizli yaptigim kektende bir dilim alicam. degme zalim degme degme telime benim.
keyiftir, yalnızlığında insana dost olur , o pis duman ciğerlere doğru giderken psikolojik bi rahatlama verir insana .
görsel
Güzel bir şey. Şimdi bazıları kendizi zehirlemenin neresi güzel dicekte. Arkadaşım içsende ölecen içmesende bari zevkini alarak ölim.
bana, ünlü amerikan yazarı william faulkner'in bu konuda bir cümlesini hatırlatan durum

duman adlı öyküde geçiyordu sanırım:

'insanın sigaradan ancak kendisine zararlı olduğuna inanmaya başlayınca zevk aldığını ve tütün içmeyenlerin entelektüel tarafları olan insanlara hayatta bağışlanmış en büyük hazlardan birinden yoksun kaldığını...' yazmıştı.

yalnızca kendisini kemiren bir kötülüğün kurbanı olduğunu bilmek hazzı, diyor faulkner buna
otobüs beklerken yaktığında otobüsün gelmesidir.
Cildinizin lekelenmesini saglar, erken yaslandirir (normal yaslilara gore goruntu daha kotudur), disleri sarartir, ses tellerinizi kalinlatir (ozellikle kizlar icin kotu), kisa mesafeleri kosmaniza ve merdiven cikip inmenize engel olur. Kimi bünyelerde cinsel acidan iktidarsizliga sebeb olabilir, tad ve koku alma duyularinizi azaltir, tamamen uykunuzu almaniza engeldir, üzerinizde sürekli bir kirginlik olur, balgam yapar. Bilginizi tazelemek istedim.
meditasyon gibidir.
yapılan her eylemin tamamlayıcısı gibidir. eylemlerden bir kaç örnektir, (bkz: seks) , (bkz: yemek yeme sonrası) , (bkz: alıp götüren şarkılar) , kahve viski vb tüketilen içecek ile birlikte. ... ve sonsuz döngüdür.
alışkanlık. ihtiyaç olmayan bir şeyi ihtiyaç haline getirmeye yarayan eylem. alıştıktan sonra bırakması zor. çünkü ihtiyaç haline gelmiş bir eylemin alternatifini bulmak her zaman kolay değil. bu meredi bırakmak için kendine iş çıkarıp oyalanan insanlar biliyorum. kendimizi patlıcan'a versek nafile, sigaranın nikotini ile patlıcan nikotini kıyaslanamaz bile.

velhasılı kelam, sigara içmek hayatın içinden köklü bir alışkanlık. içene göre, ondan biri.
cahil cesareti.
dünyada yapılabilecek en aptalca eylem.

not: evet maalesef sigara kullanıyorum ve ben bir(1) geri zekalıyım.
herhalde tam olarak budur;

görsel *
alışkanlıkların en çirkinidir...
her gün en az 5 tl yi bir hiç uğruna harcamaktır.
an itibariyle elleri kullanmadan tüttürülen madde.
Aynı zamanda sinir, stres, üzüntü anında bünyeyi baya bir rahatlatandır. Tabi vücut alıştıktan sonra... Alışmayanlara tavsiye edilmez.
ramazan ayının bir gecesinde kapının kitlendiğinden emin olup camdan aileden gizlice yapılırsa, karşıdaki açık camlardan gelen tabak çanak şangırtıları, esen rüzgarın uğultusu ve değişik hislerle beraber yapılacak eylemdir. baskın telaşıyla hızlı içilse de sokaktaki kaldırımlar uyurken sema sırtını dönmüş yatarken insanı sorgulamaya iter. annesini babasına hayırsız bir evlat oldugunu sevgilisini üzdüğünü bitecik paşasına erkek kardeşine fazla gaddar bi abi olduğunu düşünür. ardından savaşta yenik düşmüş bir gazinin yurduna dönüşündeki boyun büküklüğü gibi bir şekle bürünerek bir şarkısın sen.. diye başlayan şarkı mırıldanır. ahh ahh denir baskın telaşı ile seri çekilen duman başı döndürür... sigaranın tüm zararları neyse de insan kendini düşünmek için zaman bulur hayat denen koşuşturmada sanki sigara sizi dinler.
zararlıdır eyvallah. ama bir sıkıntı var ki (bkz: yemek arkası)
zararlıymış, öyle diyorlar.
dünyanın en güzel eylemi.
bende çok gaz yapan, iştah kesen, ve mide bulandıran şeydir. Belki de yeni başladığımdan da olabilir. Bi de içerken dumanı hep gözümü yakıyor anlam veremediğim bir şekilde. Ama genellikle üzgün olduğumda içerim...
yavaş yavaş öldürür.e hızlı öldürmesinden iyidir.
kizlara hic yakismayan eylem.
Derdimi tasamı bir süre dinleyen bana çoğu zaman arkadaş olan yanımdan (neredeyse) hiç ayırmadığım 4 senelik DOSTDUR kendileri. Üstelik bir pakette 20 adet var.20 DOST.