sigaraya yeni yeni başlayan ve bazen arkadaşlarıyla okul tuvaletlerinde kaçak içenlerin başına gelen şey, ben bu evreyi geçtim şahsen.*
(bkz: anan zaaaaaa)

liselilerin başına sık sık gelen durum.

ilk okullulara tecavüz hissi yaşatır.
tiryakisi olduktan sonra, hayatta bir daha hiç bir sigaranın vermeyeceği o unutulmaz hazdır.
1-2 gün içilmediği zaman 10 senelik içici de olsanız inceden bir döndürebilir, lise yıllarına götürür adamı.
uzun süren açlık periyodundan sonra tıka basa yemek yersiniz ve üzerine yaktığınız sigara başınızı döndürür. işte baş döndüren sigaranın hikayesi budur. yine de bir blendax değildir. *
ramazan ayının klasiklerindendir.
2-3 gündür içmemişsinizdir, sonra şeytana uyup b.k varmış gibi yakarsınız bir tane

tam da kendini temizleme modunda olan zavallı bünye zehri yiyince bir anda uyuşur

ve baş dönmesi yapar. bu durum bir nevi sigaranın ne b.ktan bir icad olduğuna ve ne

kadar zararlı olduğuna dair bir deneydir. bu nedenle sigara içmeyin kardeşim paranıza

sağlığınıza yazıktır.

not: evet maalesef sigara içen iradesiz herifin tekiyim, ama 2 aydır epey azalttım, umuyorum

ki yakın zamanda tamamen bırakacağım.
sigara içmeyen birinin, yaktığı sigaranın stresi ve sıkıntısını alacağı inancıyla içine çektikten sonra gerçekleşen olaydır.
sınav kaygısı, ders çalışamama stresi, sevgiliyle aranın bozuk olması derken kaçınılmaz bir fiildir. (bkz: ben)
sigaraya başlama nedeni.
günün ilk sigarasının bünyede meydana getirdiği olay. ramazan aylarında bilhassa çokca olur.

şahsen benb ilk sigaraya başladığım da kenevire konmuş arı gibi dolanıyodum ortalıkta. zamanla bu etkisi bünyenin alışmasıyla yok oluyor.
hiç durmadan 1 sene sigara ictim
yine başım döndü midem bulandı
bu yüzden sigarayı biraktim.
yaşandığı zamanın üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala unutulmayan zevktir.
Günlerce sigara içmedikten/içemedikten sonra yakılan ilk sigaranın ilk nefesinde oluşan hede. Severim kendisini.
Şu sıralar sigara içme sebeplerinin başını çeken durumdur. Baş dönmesi geçince bırakıcam sanırım.
bende ciğer bitmiş beyin damarlarım bile katran toplamış o yüzden olmuyor, ama bu sigarayı sevdiğim gerçeğini değiştirmez tabi.
ilk içilen sigarada ve de iftardan sonra içilen sigarada görülen durum. Bu his yüzünden sigara başlanır.
"Nicotine Rush" adı verilen bir durum.
en sevdiğim olaydır. bağımlısı değilim ama sırf o baş dönmesini yaşamak için ara sıra içerim.
Uzun saatler sigara kullanmayıp yakıldıktan sonra, sigara değişimlerinde vs. yaşanan durumdur. Nikotin ihtiyacı stabil periyoda dönmüş organizmaya, nikotin aktarımını fazla yapma sonucu yaşanır.
son 3 aydır yaktığım her sigaradan sonra ufak bir baş dönmesi yaşıyorum. 2-3 dakika kadar dinlendikten sonra normale dönüyorum öyle bir his ki sanki haplanmış gibi oluyorum, sigarayla kafayı bulmuş gibi hissediyorum. kasım ayıyla birlikte kent switch kullanmaya başladım daha önceden winston light kullanıyodum sigara değiştirdiğim için mi başım dönüyor acaba anlamıyorum ama önceden sık yaşamadığım bir his bu.