bugün

idolüm olan insandır. var böyle bir arkadaşım. adam üç beş ay bir tane bile sigara içmiyor yanımıza geldiğinde bazen günde neredeyse iki paket içiyor hayvan bazen de iki tane. ben anlamadım bu işi. sigaranın kölesi olmamış sigara onun kölesi olmuş resmen. helal olsun.
Tiryakisi değillim istediğim an bırakırım deyip ölene kadar içmeye devam eden insan türüdür.
genel iddiaları, "ben istediğim an bırakım hacı," olan tiplerdir ayrıca.
Benimdir.

Aslında sigara içmem ama alkolle beraber içerim. Puro ve nargile de içerim yeri gelir. Enteresan adamım vesselam.
dudak tiryakisidir.
(bkz: maxblack)

uykuda sigara molası veren biriyimdir ama istersem bırakırım. ne bağımlısı cınım.
nasıl başardıkları meçhuldür.4 yıldan beri tek bir günüm bile sigara yakmadan geçmedi.sigarayı yakmak beni diğer insanlardan ayrıcalıklı gibi kılıyor sanıyorum.prestij kattığını sanıyorum.sigara içmezsem konuşamayacağımı sanıyorum ama aslında kendi kendimi kandırıyorum.sağlığıma ve ekonomimi verdiğim zararları birgün görebilsemde bunu terk edemeyeceğimin farkındayım artık.
babamdır, adam sadece sigara verildiğinde içiyor ve hayatında hiç paket sigara almamış.
Benim o şahıs. Fakat bu ara sık tükettiğim için sıkıntı büyüdü ve hergün canım istemeye başladı, sonra dedim "orda bi durcan aga orda bi durcan".

Pardon bir dal sigarası olan?
Benim de oldugum guruhtur. Haftalarca icmedigim zamanlar olur ama huzun çöktüğü zaman da hic affedilmez terapi gibi geliyor namussuz.
Ağır otlakçıdır. Ayrıca (bkz: Yalancıyı dilencinin silkmemesi durumu)
imrenilen insandır. o nasıl bir karizma ya.
(bkz: dudak tiryakisi) idi galiba.
Sigara içmediğini iddaa eden kişidr. Ama ağına çoktan düşmüştür farkında değildir
5 Yıldır içerim hiç Bağımlı olmadım.
önemli olan sigarayı hayatının merkezine koymamak.
Benimdir, kışın günde 2-3 tane içer yazın tamamen bırakırım. Sıcakta çekilmiyor ki.
Az biraz mal bi insandır.. Ne istediğini o kadar bilmemektedir ki sigara bile bağımlılık yapmaz..

Maldır demiş miydim? Hah demişim..
Farkında olmayan bağımlıdır. Evet, enayidir.
benim. istediğimde günde bir paket içip istemediğimde hiç içmeye biliyorum.

ilk içmeye başladığımda alış bak hep içersin bağımlı olursun dediler dediler 8 yıl geçti hala olmadım. olabileceğimi de sanmıyorum çünkü hiç bir zaman sigaraya bağımlı neden olunur anlayamadım hala da anlamıyorum nasıl bir şeydir ki 4 saatlik otobüs yolculuğuna sigarasız dayanamaz insan çok garip he bide tembelim şimdi kim çıkıp iş yerinin balkonunda o soğukta sigara içecek.
maldır. madem bağımlı değilsin ağzına bile sürme.
En sevdiğim ve özendiğim insan çeşididir. Sigarası olmayınca ya da bitmeye yakın kudurmaz. Günde 4-5 tane içer. Ne azaltır ne arttırır. Bir paketle 4 5 gün geçirir. kısacası helal olsun insanıdır.
kahve olur, alkol olur, bazen teras sohbeti olur, yakarım bir tane, sonra iki ay aramam. dudak tiryakisi değilim, çekerim de içime. lakin bağımlı değilim.
Ama bağımlı olmadığı halde hiç ara veremeyen insandır.
(bkz: sosyal içici)