bugün

ağızdan alınan gri, zehirli, nikotinli sigara dumanını, açık burun deliklerinden dışarı salıverme işidir. artistiktir, kimileri içinse oldukça havalı.
yapan kişi kendini bir bok zanneder.halbuki zehirlenmekten başka bişey değildir işin aslı
tamamen de çıkmaz.burnundan verdikten sonra ağızdan geri kalan yarısı da verilir zaten.
burunda kaşıntı yaratan durumdur.
kendini ejderha gibi hissettiren hareket *
genelde farkında olmadan yapılır şahsım burundan çekip(nasıl oluyor anlamıyorum) ağız ve burundan üflüyorum.normaldir bunda kişinin kendini herhangi birşey zannetmesi söz konusu değildir.
götünden cıkarmayla bir tutulamayacak eylem.
(bkz: kusana kadar kavun yemek)
istemsiz bir biçimde yapılır genelde bu olay. bir de dumanı burundan çekip, ağızdan çıkartanları vardır ki hiç girmiyorum onlara. var öyle tanıdıklarım.
burunda deviasyonu olanlar için gerçekleşmesi zor bir eylemdir.
travestilere yakışmayan fakat su samurlarına yakışan harekettir.
dumanın 'çıkacak delik aramak' cümlesine farklı bir bakış açısıyla gönderme yapması.
dumansız hava sahası yasaklarıyla kapalı alanlarda yapılamıyacak eylemlerden birisidir. *
(bkz: sigara dumanını bardağa doldurmak)
bıyıkların sararmasına sebep olan eylemdir.
çocukların çok fazla ilgisini çeken durumdur. her sigara içene bir kere burnundan çıkarsana diyip, eğlenirler.
Içilen sigaranın cigere çekilen dumanının, burundan verilmesidir.
burun deliklerinden biri tıkalıysa çok komik bir görüntü oluşturur. aynaya geçip burundan dumanı verip durur gülerim.

amk delisi.
abartılacak bı durum değildir. dumanı götünden çıkarmadığı sürece sıkıntı yoktur.
genelde dumanı henüz tam içine çekemeyen insanlarda görülen eylemdir. içine çekemedikleri dumanı poh diye birden üflemek yerine burundan verirler ki sağlam içiyormuş gibi görülsün. nerden mi biliyorum. sen gelirken biz gidiyorduk.
Sinirli olduğumda içiş tarzımdır.
hem ağızdan hem burundan çıkarıldığında nikotine duyulan hasreti işaret eder.
boga gibi bir durum olsa gerek sacma zaten sigara icmek.
bazen insanin içinden gelip yapar bir amaç aranmamalıdir.