bugün

açılmak istenen başlık: sigara bağımlılarının sigarayı istediği zaman kolayca bırakabileceğini düşünmesi

yanlış düşüncedir. "istesem bugün bırakırım abi." lafını eden, ama bırakmaya gelince bırakamayan tiryakilerdir. tamam manevi açıdan sana artık pislik gibi gelebilir ama sen madden bağımlısın ona arkadaş.

- 15 yıldır sigara içiyorum, hiç bağımlılık yapmadı.
+ !$#!..

not: sigara içen birisiyim.hiçbir zaman da iddia etmedim kolay bırakabileceğimi. **
-bıraktın mı?
+valla bıraktım.

(bir sonraki sefer...)

-bıraktın mı?
+bu sefer kesin.

(bkz: kısır döngü)
sigara bağımlıları istediği zaman sigarayı bırakır zaten hacı kendimden biliyorum. ama zor olan ne biliyor musun yeğen tekrar başlamamak ... *
la olm götü yemiyorsa insanın bir şeye hiç bağlanmayacak. kendi isteğimle başladım mesela sigaraya. 1 senedir içiyorum. bırakmayı da düşünmedim hiç. can yücel'e bağlatmayın lan beni şimdi!
çoğunun düşündüğü gibi kolay bir şey değildir. sigara huya yakın bir şeydir. bırakmak istersin, o seni terk etmez.
deneyip başaranların, biraz agresif, biraz tombul ama daha sağlıklı bir bedenle dolaşmasını sağlayan durumdur. ilk günlerinde ne dedin sen diye başlayan cümlelerle yürüyen her canlıya bulaşmaya çalışılırken, nikotinin vücudu terketmesiyle normale dönen bir hayatınız olur. artık tüm kokuları daha net almaya başlarsınız. deneyip başaranlardan biri olarak tavsiye ediyorum, bırakınız efenim.
bünyede yeni paket alana kadar gerçekleşebilen olaydır. çok kolay bi karar değildir.
- genemi bıraktın? ne zaman başlıyorsun?
+ bu sefer yemin ederim bıraktım lan.