1. 1.
  holzwarth kardeşler tarafından kurulan alman prog metal grubu. tabii ki kaçınılmaz bir şekilde dream theater'la karşılaştırılmaktadırlar. böylesi kıyaslamalar çok manasız olsa da müziklerinin en az dt kadar komplike bir yapıya sahip olduğu söylenebilir. çok sık ölçü değişiklikleri, dur kalklarla, enstrümanlarındaki ve kompozisyonlarındaki teknik hakimiyetlerini sonuna kadar zorlasalar da işin melodik kısmı bu kadar matematik temanın arasında biraz kaynamakta ve kaybolmaktadır.
  ilk albümleri 'life cycle'ı 1988 yılında çıkarmışlardır.

  sonraki albümleri sırasıyla;

  * steps (1990)
  * a sense of change (1991)
  * sophisticated (1995)
  * uneven (1995)
  * the art of navigating by the stars (2005)

  kadro;

  - markus steffen / guitars
  - arno menses / vocals
  - alex holzwarth / bass
  - oliver holzwarth / drums

  wathctower, spastic ink, dali's dilemma, rush gibi gruplar referans olarak gösterilebilir. dinlemesi hem kulak hem beyin emeği talep eden bir müzik tarzları var ama alışan proghead'ler için vazgeçilmezdir.
  ... ditty
 2. 2.
  merak edenler şu linkten bir kaç şarkılarını dinleyebilir;

  http://www.progarchives.com/subgenre.asp?style=19
  ... ditty
 3. 3.
  resmi web siteleri;

  http://www.siegeseven.com/
  ... ditty
 4. 4.
  illa ki bu süper grubu dinleyin ısrarcılığında bir tribe girmiş bulunduğum için alın size bir link daha. prog metal sevenler lütfen dinlesinler, yalnız bu linkteki şarkılarda vokalist değişmiş .neyse iştee olayımız;

  http://www.myspace.com/siegesevenofficial
  ... ditty
 5. 5.
  2007 yılı sonu itibarı ile paramount adlı son albümlerini yayınlamış bulunmaktadır. tüm progressive metal dinleyicilerine önerilir.
  ... ditty