bugün

türkiye açısından sevindirici bir durumdur. ilk çeyrek ( ocak-şubat-mart ayları ) büyüme rakamları da beklenenden iyi gelmiştir.
büyüyosa bana mı büyüyor.
beynini şu köşeye bırak. beyin teslim fişini al ve seni aramamızı bekle.
dolar olmus 3 tl enflasyon el yakiyor buyume mi varmis bana buyumuyor.
iyi falan gitmiyordur; sadece dövizin çok değerlenmesi sebebiyle ellerindeki dövizi bozduran ve seçim sonrası ortalığın müthiş zamlanacağını düşünen belli bir zümrenin otomobillere saldırması nedeniyle tüketim kaynaklı büyümedir o, yani bizim kronik sorunumuz; yoksa üretim ve ihracat rakamları baş aşağı giderken, işsizlik ve enflasyon baş kaldırmaya devam etmekte.
(bkz: sana kabaran bir şey var)
(bkz: ekonomiden anlamayan akpli seçmen)
sözüm meclisten dışarı ama anlık olarak rakamlara bakıp yüksek rakamlar görünce toplama çıkarma ile ekonominin gidişatına dair yorum yapma yetisi görürler kendilerinde.
birazdan gelirler buraya. kaçın.
edit: they're here...
Ekonomiden anlamayanların yine akpyi yalamak uğruna toplaştıkları başlık.

AKP hiçbir zaman sağlam ekonomi kurdu demedik; onu söyleyen sizin gibi kör ve cahil kesim. Bizim dediğimiz şu oldu: Ekonomimiz böyle ekonomimiz şöyle diye atıp tutuyordunuz, koalisyon olasılığı belirince niye yaygara koparıyorsunuz, iki saat evvel dünyanın en harika ekonomisi diyordunuz nasıl böyle çark ettiniz diye sorduk. Ama her zamanki "anlama özürlülüğünüzle" anlamadınız.

ikincisi: Söylediklerimizi yine söylüyoruz: Ekonomide yatırım yok, üretim yok, sadece borçlanılarak alınan ev araba var. Buna itiraz mı ediyorsun? Bravo. Sana Nobel Ekonomi ödülünün sapını veriyoruz ki malum bir şekilde kullanabilesin.

Muhalifler en azından bilmedikleri konularda atıp tutmuyorlar. Siz yalayacağız diye kendinizi de komik duruma düşürüyorsunuz. Ayrıca bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. Yandaş yalama gazeteleri okuyup duracağınıza aklı başında basını takip edin de biraz öğrenin; sadece sözcü değil kastettiğim, the economist bile işin içinde.
ee o zaman istikrar bitti, koalisyon hepimizi zikecekkğğk... kafasındaki panik arkadaşlar boşa konuşuyor.
Kim diyor ? Dolar 2.700 , Euro 3.00 civarlarindayken mi ekonomi iyiye gidiyor , e ben cok cahilim o zaman hic birsey bilmiyorum. Bilen beni aydinlatsin o muhtasem ve hur iradesi ile.
çeyrek altın ucuzlasın biraz düğünlere gidemiyoz üçlü koalisyon çeyreğe vurdu tayyip oluştur koalisyonuda çeyrekler düşsün artık.
sürekli bahane üretmemek gerek. birileri çalışıp üretiyor demekki , sağ - sol , akp-chp-mhp farketmez birileri çalışıp üretiyor.
bayağı iyi gidiyoruz http://odatv.com/n.php?n=icralar-patladi-2206151200