bugün

sezen aksu'nun 1989 senesinde fono'dan çıkardığı, yapıp yapacağı en iyi albüm olarak aklımda kalan içerisinde sırasıyla,bırak beni,şinanay, gidiyorum, son bakış, yıllar sonra, beni kategorize etme, belalım, kış masalı,aynalar, istanbul hatırası,zor yıllar, gamsız gibi hepsi de birbirinden değerli, hemen hemen hepsi kült olmuş, dillerde pelesenk olma muradına nail olmuş, her biri özellikle düzenlemeleri, melankolinin, gotizmin, hüznün, yalnızlığın tavan yapmasına sebebiyet veren sözleri ve de sezen aksu'nun herşeyiyle sezen aksu olduğu zamana denk gelen vokaliyle, eşsiz yorumuyla hayat bulmuştur her daim türk insanında..buna rağmen kasedin oluşumunda sezen aksu'nun görüp görebileceği en başarılı müzisyenler de yok değildir..sırasıyla arkasında her daim duran ve de türk müziğinin en önde gide liderlerinden birisi olarak gördüğüm attila özdemiroğlu, başarılı şarkıların efsane adamıonno tunç, turhan yükseler gibi isimler besteleriyle şarkılara hayat verirken, her birisi çaldığı enstrümanıyla türkiye'nin önde gelen isimlerin olan erkan oğur,erdem sökmen,ismail soyberk, gürol ağırbaş gibi isimlerle, yine her daim yanında olan cihan okan'da bu albümde etkili olmuşlardır..kısacası, kelimlerin kifayetsiz kaldığı, özellikle aynalar parçasıyla beraber sırasıyla dinlenilen şarkıların insanın tabiri caizse damarından girip, uyuşturucu etkisi eden şarkılardır, her birisi yüksek tahribat gücü olan bombadan farksızdır, dinlenmez yaşanır, sezen aksu'nun en büyük sevilme sebeplerinden sadece bir kaçıdır..
pek çok klasiği barındıran sezen aksu albümü. (bkz: onno tunç) düzenlemeleri bu albümü tadından yenmez yapmıştır.
hüznün tenimize işlediği yıllarda, o hüzne masumiyeti ve aşkı nakışlayan muhteşem sezen aksu kasetlerinden birisi. kasetin üstü gül kurusu rengindeydi. şarkıların birini diğerinden ayırmak neredeyse imkansızdır. o sezen'i çok özlüyoruz bugün.
(bkz: sezen söylüyordu)
sezen albümü olmasının yanında 1985 yılına ait sezen aksulu bir müzikaldir.pek hoştur.
1.8 milyon kopya satış rakamına sahip albüm.