bugün

Şimdiye kadar olimpiyatlarda vs 250 kg kaldıran yoksa deli saçmasıdır. Fakat 150-160 falan kaldırıyorlar benim bildiğim. 250 kg kaldıran birini görmedikçe palavradır benim için.
vatan sevgisi, iman gücü ne demektir bilmeyen andavalların anlayamayacağı kadar yüce bir iştir Seyit Onbaşı'nın yaptığı. Allah mekanını cennet eylesin.
Burada klavye başında aziz şehitlerimize saldıranların da topunun belasını versin.
nokta.
tarih bilgisi orta okuldaki sosyal bilgiler kitabindan ibaret olan cahil insan davranisi.
yahu tamam abartı da olabilir, çok ağır olduğu için öyle söylenmiş olabilir ama bu yapılan işin yüceliğini lekelememeli.
yattığı yerden vatan kurtarmak herkese kolay. bu insanlar, sen bu ülkeyi sat diye hayatını vermedi!
gülmek isteyenlerin inanabileceği eylem.
bulgur ekmek makarna yesem ben de inanirdim.
masallari seven tiplerin inanacagi durum.
boyle senaryolara inanmayin, aklinizi kullanin biraz. beyin bedava.
neye inanmak istediği mi size mi soracağım inançsız götler.
7 duvele karsi canakkaleyi vermememizde sartlar acisindan imkansizdi.

Vermedik.
Doğru veya değil bunlar her millette bulunan ögeler. Amerikan sineması kaybettiği savaşların filmlerini çekerken büyüdü ve büyüyor. Biz kazandığımız Çanakkale'den bir destan çıkarmayalım mı ? Er Ryan'ı Kurtarmak güzel, Fury güzel, Rambo güzel. Seyit onbaşı'ya lolo. Yok yav.
http://www.teknokulis.com...g-kaldirdi-ve-rekor-kirdi

buna inanıyorlar, 250'ye inanmıyorlar ya, işte ben de buna tutuluyorum.
-Seyit on başı kaldırabilir misin bi top daha?
-Valla bel kıt etti komutanım!!
Kaldırdığı top bile sizden daha adam ibneler.
Kanında Türklük olmayanlar için "imkansız" diye bir kelime vardır. Bu yüzden onlar inanmazlar ama kanında birazcık Türklük olan için imkansız diye bir şey yoktur. Her şey yapılabilir, özellikle savaş sahasında. Bu yüzden rahatça inanırız. Çünkü gün gelir, bunları bizde deneriz.

Siz ihtimal vermeyin, sizin kanınızda sorun var. Sizin tarihiniz olmadığı için tarihi olanlara saldırıyorsunuz. Eziklik böyle bir şey işte.
Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.
Çanakkalede savaşılan milletler tarafından inanılmayan, Türklerin azminden ve inancından bihaber insanların olağanüstü gördüğü durumdur.
şüphesiz gerçek vatan sevdalıları alması gereken mesajı almıştır.
ortada fol-yumurta yokken ikiyüz kilo kaldıran halterciye inanıp var ya da yok olmak savaşında 276 kilonun kaldırılmasına da inanmaktır. cezbe hali derler buna ve insanı şaşırtmaya yarar.
Algı enfeksiyonuna uğrayasıcalar yine iş başında.
bu ülke şuan ülkenin ekonomisinin iyi olduğuna inanıyor buda bir şey mi dediğim durumdur. ulan tüm türkiye olmuş koyun sürüsü ülkede her gün neler yaşanıyor ve bir kişi çıkıp bir şey demiyor ama bir adam vatanı için 250 kg top kaldırdı diye savaşta abartılan bir olayı ne dilinize doladınız be gevşekler demekten kendimi alamadığım durum.

aynen coni.
Savaştan sonra Mustafa Kemal'in tebrik ettiği fotoğraf çektirdiği bir olaydır. Şimdi inanabilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=7dtL6_L38ME

http://www.youtube.com/watch?v=AvrzgKsRnJ0

yutuba 300kg sqaut ve 300kg deadlift yazdım karşıma bunlar çıktı. 250 kg ne ki? ısınma ağırlığı olarak 280 kg çalışan insanlar var bu dünyada. olur öyle şeyler.
ocean gemisine yıldırım düşmüştü zaten, ondan battı.
fiziksel olarak imkansız görünse de orada yaşanan şeye kattığı anlam bakımında doğruluğu veya yanlışlığının çok önemli olmadığı bir duruma inanmaktır. çünkü onun sembolü olduğu şeydir esas olan. çanakkale geçilmezdir, dur yolcudur anlattığı şey. ayrıca inandığımız her şeyin fiziksel gerçekliğini arıyor olsaydık ilk başta Allah'a inanmazdık.

ezineli yahya çavuş çanakkale'de 67 askeriyle 3000 ingiliz askerinden oluşan kuvveti tam 10 saat oyalamış. o atışlar sonucunda ingilizler karşılarında büyük bir tümen var sanmışlar hatta.

fiziksel olarak zor olması imkansız olduğunu göstermez, demek istediğim tam da bu.

Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın
Bu toprak, bir devrin battığı yerdir.
Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın
Bir vatan kalbinin attığı yerdir.

Bu ıssız, gölgesiz yolun sonunda
Gördüğün bir tümsek, Anadolu'nda,
istiklâl uğrunda, namus yolunda
Can veren Mehmed'in yattığı yerdir.

Bu tümsek, koparken büyük zelzele,
Son vatan parçası geçerken ele,
Mehmed'in düşmanı boğduğu sele
Mübarek kanını kattığı yerdir.

Düşün ki, haşr olan kan, kemik, etin
Yaptığı bu tümsek, amansız, çetin
Bir harbin sonunda bütün milletin
Hürriyet zevkini tattığı yerdir.
ister gökten melekler insin, ister şehitler ölmesin, isterse de insanlara doğaüstü kuvvetler verilsin. insanlar geçmişine bakıp bu savaşta yaşanan şeyleri istedikleri kadar abartsınlar hem abartsalar ne olur ki ? Buna hakkımız yok mu yani ? “Good stories deserve a little embellishment.” demiş Tolkien amcamız. Bırakalım da bu zafer bizim olsun.
ulan barbaros şansal bile sizden daha adamdır be ibneler!
velev ki kaldırmadı ne olacak?

bu tür hikayeler toplumun kahramanlık destanları için gerekli ve yararlıdır.